Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lekérdeztem a beteg életutam...

Lekérdeztem a beteg életutam az ügyfélkapun, vannak benne olyan fogászati ellátások amit én nem vettem igénybe. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ezt túl gyakran nézegetni, de most lekérdeztem ügyfélkapun. Van benne két olyan is amire nem emlékszem, hogy megtörtént. Két fogászati kezelés, fogkő leszedés, tömés mindkét alkalommal. Csakhogy én TB -s fogorvosnál nem jártam, csak magánrendelőbe.


Mit jelentsen ez? Valaki felvette a pénzt, hogy engem kezelt, vagy mi történt?


2020. máj. 18. 10:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, en ez alapjan allandoan fogkoleszedesre jartam, es olyan fogorvos tomte a fogamat, akit eletemben nem lattam. :D
2020. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez a jelenség fura és eléggé elképzelhetetlen. Persze más visszaélhet vele, de mikor bemész egy rendelésre, akkor kell személyi igazolvány is, a TAJ kártyáról meg kiderül, hogy a tied-e, akár telefonon, akár máshogy mutatod be, főleg nem tudhatja az aki visszaél vele, hogy az az ember volt-e már ott, mert akkor is kiütközik, hogy nem stimmel valami. Egyébként a rendszerben azt is meg lehet nézni, hogy magát a TAJ-t mikor ellenőrizték le, mert minden ellátás során le kell kérdezni központilag az érvényességet.

Írogatni meg nem nagyon szoktak más betegnek adatokat meg ellátásokat, elég könnyen le lehet bukni vele, de persze kizárva semmi nincs, viszont sokkal egyszerűbb már ott kezelt betegnek beírni utólag ilyet.

2020. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Pedig nem az. Nezd meg ugyfelkapun a beteg eletutat. En olyan fogorvosok neveivel talalkoztam, akiknel eletemben nem jartam, de lakcimugyileg a korzetebe tartoztam.
2020. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ennek is lehet több oka. Egyrészt a fogorvosok mind vállalkozóként dolgoznak, tehát lehet, hogy nem az ő neve lesz ott, hanem egy Bt., vagy Kft., de az is lehet, hogy egy doki vállalkozóként másik doki vállalkozásán keresztül működik, emiatt is lehet más név.

De természetesen, ha te úgy gondolod, hogy itt nem stimmel valami, akkor be lehet jelenteni.

2020. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Rengeten vagyunk így, üdv a klubban. TB-csalás, országos jelenség, nem korlátozódik fogorvosi kezelésekre. Olyan esetről is olvastam pár éve, hogy valaki a betegéletútja szerint ugyanazon a napon három különböző városban is járt kezelésen, ráadásul olyan településeken, ahol sosem fordult meg. Az én listámon is van soha el nem végzett fogászati kezelés olyan helyen, ahol még sétálni sem voltam soha (bár legalább a város és a kerület stimmel).
2020. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Eletemben haromszor voltam fogkoleszedesen maszek fogorvosnal. Eszerint a lista szerint rendszeresen jartam a korzetihez. Egy korabbi doki, aki soha nem kezelt, elmeletileg betomte a fogamat.
2020. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Ypszilon de azért az engedtessék már meg, hogy tudjam magamról: Egyáltalán nem jártam tb -s fogászaton. Nem kétszer, egyszer sem. Van odaírva egy Bt, meg egy fogorvos hölgy aki kezelt eszerint. Akkor hogy került oda, ha csalni nem mernek, visszaélés meg nincs?


Oda van írva a tb mennyit fizetett érte. Tömések, tanácsadások, fogkő leszedések. Ahogy olvasom nem vagyok egyedül.


Ha ez ilyen elterjedt akkor itt igen sok pénz folyik el.

2020. máj. 18. 20:52
 18/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, hogy én nem jól fogalmaztam. Tehát lehetnek csalások és elszámolva plusz kezelések, csak nehéz kivitelezni. Természetesen te tudod jobban hol/mikor voltál, de ott azon az oldalon ezeket be tudod jelenteni, ha jogtalannak ítéled.
2020. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ebből nagyon nagy baj lesz, ha bejelentem, vagy egy tudott “megtűrt” dolog ez, mert elhinni nem akarom, hogy sose bukott még ki.
2020. máj. 18. 21:13
 20/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom mi az eredménye, ha bejelented, de én biztos megtenném.
2020. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!