Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kardiológusok miért mindenki...

A kardiológusok miért mindenkinek a Concor és Coverex nevű gyógyszereket írják fel?

Figyelt kérdés
Jártam már több kardiológusnál is, de mindegyik ezeket a gyógyszereket preferálja, holott jeleztem, hogy rosszul vagyok tőlük. Mikor bent voltam kivizsgáláson több betegtől is mondta, hogy nekik is ezek vannak felírva, de ők is vacakul vannak tőle. Nem értem miért futnak ennyire közkincsen ezek a gyógyszerek, ha a legtöbb ember rosszul van tőlük? Régebben a Betaloc volt nagyon túltolva, de az legalább egy jó gyógyszer volt. Most ezt a Concor-t preferálják az orvosok, gondolom most így diktálja a piac, de ez egy nagyon rossz gyógyszer, ne használjátok, mert rosszul lesztek tőle! Én már majdnem bealudtam vezetés közben is tőle!

2020. máj. 23. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a két gyógyszert szedem, soha nem volt semmi bajom egyiktől sem. Pont azért kértem ezeket, mert nincs mellékhatásuk, és ár-hatás szempontjából a legjobbak. Ha meg elálmosodsz tőlük, akkor túl nagy az adag, elég lenne a fele is.
2020. máj. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyrészt az lehet az oka, hogy a concor hatóanyaga nagyobb százalékban hasznosul, másrészt pedig annak hosszabb a felezési ideje, nem kell háromszor bevenni egy nap, elég kétszer. A rosszullét oka amúgy tényleg lehet vérnyomás zuhanás, de ezt bármilyen szer kiválthatja, jól kell őket beállítani, ami sajnos időnként nem egyszerű. a Coverex-AS az amúgy másmilyen hatásmechanizmusú vérnyomáscsökkentő
2020. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Coverex egy ACE gátló, a Concor béta blokkoló. Mindkét szer nagyon hatékonynak bizonyult, túlélést javító hatásuk van. A béta blokkolóknál előfordul, hogy a terápia megkezdésekor átmenetileg paradox módon romlanak a tünetek, de ez elmúlik. Az ACE-knál a köhögés, amit esetleg nem szoktak szeretni a betegek, de azon kívül nagyon sok pleiotróp, kedvező hatása van ezeknek a szereknek, hangulatjavítóak, érzékenyítenek az inzulinra stb.

Ha gondod van velük, nem érzed tőlük jól magad, az nem az jelenti, hogy rossz szerek, csak ugye minden szervezet más. Azért ezeket írják fel, mert ezekkel a legkedvezőbbek az eredmények, és bármily meglepő, az orvos jót akar a betegének. Ha jelzed a kardiológusod felé a gondodat, akkor szerintem találtok megoldást a problémára.

2020. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

A concor egy lófitty.kb semmi hatása. Coverex egy fos, nagyon sokan köhögnek tőle, nekem olyan köhögő rohamokat csinált hogy már a fuldoklás határán voltam plusz kaptam egy makacs torokgyulladást az állandó irritáciotol. Végül orvost váltottam, aki azonnal lecselérte valzartánra, amitöl végre semmi bajom. Teszi a dolgát a concor helyett meg nüNevotensem van évek ota, ez is elég jó.

De konkrétan közlöm a dokimmal ha valami szar, hogy írjon fel mást, általában megteszik. Ha nem, van másik orvos.

2021. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!