Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magánúton fizeted az...

Ha magánúton fizeted az ellátás egy részét, de magát a műtétet nem, akkor a hálapénz tekintetében mi a szokás?

Figyelt kérdés
Fizetem magánúton a vizsgálatot, kontrollokat és a saját ellátáshoz szükséges eszközöket, ami nem kevés pénz, viszont a költség így is csak töredéke annak, ha az egész műtét magánúton menne. Ilyenkor szokás hálapénzzel készülni, vagy ez "benne van" az árban?

2020. máj. 25. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező, a hálapénzt felejtsd el. Egy korrupt rendszer ősmaradványa. Nem kell adni.
2020. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te annyit fizetsz,amennyit a doki kér .Ezzel le van tudva .
2020. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Emlékeztetőül, a kérdés úgy szólt, hogy "mi a szokás" - a gyakorlat ilyenkor? Tehát a megközelítés az, hogy a magánúton rendezett költségekkel ez már benne van az árban minden "járulékos" költséggel együtt, vagy az, hogy a műtét maga állami keretek között történik egy állami kórházban, ami után jön a szokásos diskurzus?


Telefon és időpontfoglalás asszisztensen keresztül, röntgen, altató is magánpraxisban volt, de maga a műtét és a befekvés állami "rendszerben".

Erre várnék válaszokat.

2020. máj. 25. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ugyanez volt pár honapja, hogy minden vizsgálatot megcsinaltattam és csak a műtét volt állami kórházba. En műtét után adtam a borítékot, úgy voltam vele h mivel előre nem mondott összeget adtam amennyit tudtam. (Volt mar szerencsém olyan dokihoz aki előre megmondta az árat). Kivancsi voltam elteszi-e a borítékot, mert eleg fiatal vagyok, de lázas zsebre vágta :) viszont privát telefonszámot kaptam, ha valami gond van el tudjam érni és nagyon rendes volt. Tudom pénz nélkül is ez lenne az elvárt de sajnos nem ez van, nekem meg nem kis mutetem volt, nem a körzetileg illetékes dokihoz mentem, tehát nem akartam kockáztatni :) nyilván ha nem adok pénzt akkor is kiszedi a varratokat, de így h választott orvos volt nálam evidens volt h ez fizetős lesz. Ha a területileg illetékes orvos csinálta volna, akkor nem hálapénzeztem volna egyébként.

De ez csak az en esetem, nyilván mindenkinek másképp van :)

2020. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi szépen a terjedelmes választ. :) Még egy-két kiegészítő kérdés miatt írtam privátot.
2020. máj. 25. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!