Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosoknak és az egészségüg...

Az orvosoknak és az egészségügyi ellátásnak a legfontosabb az élet minél további elhúzása még akkor is ha nem jó a beteg elétminősége?

Figyelt kérdés

Egyszer egy nefrológus előadást tartott a veseelégtelenségről és azt mondta hogy borzalom hogy nem időben érkeznek a betegek és nem kezelik az alapbetegségüket, így a betegek csak kis része jut el dialízisre mert mielőtt oda jutna meghal.


Hát én inkább meghalnék mint hogy dialízisre járnék....


2020. máj. 25. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt meggondolnád, ha egy veséd sem maradna.

Ismertem olyan embert, aki hetente három alkalommal járt, életminősége annyit változott, hogy nehéz fizikai munkát nem végzett. Ha viszont mennie kellett dialízisre, akkor muszáj volt. Igaz, ő már idősebb volt, de fiatalon is juthat valaki ilyen helyzetbe, és kétlem, hogy a dialízis helyett valaki a halált választaná.

2020. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En is a halált választanám
2020. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. Fiatalon még ok, mert jó eséllyel kapsz új vesét de egy idős nem fog kapni vesét az élete végéig szenved tőle, tudom milyen egy dialízis inkább a halál.....
2020. máj. 26. 02:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Eü dolgozó vagyok. Igen, a végsőkig el kell huznunk a dolgot. Van amikor ez kell is, de szerintem onnantól kezdve hogy valaki nem tudja ellatni magát, ágyban fekvő, azt se tudja hogy ő maga kicsoda és szenved akkor már kínzás az életben tartás. Ez ilyenkor csak a családnak jó már. De Magyarországon nincs eutanázia, szóval ha valaki szenved a betegsege vegstadiumaban akkor is nézni kell. Kegyetlenebb mint a halál.
2020. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!