Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fáj a 14 éves fiam hasa?

Miért fáj a 14 éves fiam hasa?

Figyelt kérdés
A 14 éves fiam már körülbelül 4 hete panaszkodik arra, hogy fáj a gyomra, illetve a gyomra alatti rész. Már voltunk vele ultrahangon, meg is nyomkodták a hasát, de nem találtak semmit. Azt nem tudom, hogy a gyomorfekély kialakulhat ilyen éves korban? A válaszokat nagyon köszönjük.

2020. jún. 4. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
mondjuk a stressztől is lehet.
2020. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akármi kialakulhat. Lehet akár reluxos is, vagy csak siman sok a gyomorsavja. Ha eszik, akkor csillapszik a fájdalom? És akkor végülis a gyomra fáj? Mert utána azt írtad a hasat tapogattak, de a has az inkabb lentebbi terület, ahol a bélrendszer van. A gyomortükrözés érdemben többet tud mutatni mint egy ultrahang, de a tünetek alapján egy jo orvosnak is bekene kalibrálni hogy kb mi lehet, és hogy érdemes e tukrozni. Ha ez az orvos konkretan semmit nem mondott, akkor menj másikhoz.
2020. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*refluxos

És igen, a stressz, idegesség is sok helyen ki tudja váltani a fájdalmat.

2020. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem GERD típusú reflux betegséggel diagnosztizáltak, és nekem is hasonló tünetem volt, végül egy gyomortükrözés derítette ki a rejtélyes hasfájásaim okát.


A fiad rendszeresen iszik cukros, szénsavas dolgokat?

2020. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hónapokig fájt. UH nem mutatott semmit, aztán egyszer csak elmúlt.
2020. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elmondásai szerint evés után is ugyan azt a fájdalmat érzi mint előtte. Mostanság sok szörpöt szokott inni.
2020. jún. 4. 12:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy éjszakát a korházban töltöttünk, szóval nem volt kicsi a kivizsgálás.
2020. jún. 4. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!