Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megmondaná valaki, hogy azok,...

Megmondaná valaki, hogy azok, akik két szalmaszálat sem tettek keresztbe a járvány során a védekezés érdekében, azoknak mire jár a fél millió?

Figyelt kérdés

Pl. iskolaorvosok, szabadságon, fizetési nélküli szabadságon, betegszabadságon, állásidőn, gyesen(!), gyeden(!) lévők ???

Ők mit tettek az ügy érdekében?

[link]


2020. jún. 6. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Higgadj már le.


1. "akik két szalmaszálat sem tettek keresztbe a járvány során"

Honnan tudod, hogy az általad kifogásolt csoportba tartozók nem tettek keresztbe egy szalmaszálat se? Még orvostanhallgatókat is bevontak tudtommal az intézkedésekbe, gondolod hogy iskolaorvosok közül mindenki otthon csücsült?


2. Ha csak otthon csücsültek is, azzal is az ügy érdekében tettek, ugyanis az ellenintézkedés egyik kritikus pontja az otthon maradás volt. Az volt a lényege az egésznek, hogy lehetőleg mindenki maradjon otthon, ne terjessze a vírust.


Egyébként meg gondolod, az iskolaorvos fizetése olyan hűdemagas? Gondolod, hogy X hónapnyi fizetéskiesés után most ez az egyszeri juttatás nem járna senkinek? Lehet, hogy van, akit ez ment meg attól, hogy anyagilag teljesen tönkremenjen.


Szerintem vannak nagyobb problémák is a világban, mint hogy ezen méltatlankodj az interneten.

2020. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen igaza van a kérdezőnek. 5 zöldet is nyomnák neki.
2020. jún. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Én meg a te kezedbe egy Magyar Helyesírás Szabályai szótárt "nyomnák".
2020. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Ez a hallgatás bére.Csend,pofa be,megvagytok fizetve !
2020. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

"Mi a problémád a helyes írással ?"


Az, hogy nem "nyomnÁk", hanem "nyomnÉk" helyesen a magyar nyelv szabályai szerint.

2020. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-es

A bevont orvostanhallgatók kapnak.

"Ha csak otthon csücsültek is, azzal is az ügy érdekében tettek"

Ne tedd magad teljesen nevetségessé. Szerinted hányan ültek még otthon rajtuk kívül, mind a 3 millió kapjon még, ezért??? Aki meg 2 év e GYED-en van az mit tett? Miközben pl a gyógyszerészek semmit nem kapnak, ők csak addig voltak eü dolgozók, amíg meg volt nekik tiltva, hogy külföldre utazzanak, de persze az jó volt, hogy patika volt folyamatosan, igaz.

A fizetésük természetesen alacsony, de az, ami itt 2 hónapig volt, (az is) a munkájuk része, ezt vállalták. Azoktól egyébként nem sajnálom, akik a fertőző betegeket ápolták, na de wazze a nem tudom milyen pszichológus, aki otthon ücsörgött végig szabin, meg a sok bezárt rendelés, meg a 03.16-tól elsőként elhúzott iskolaorvosok, hát szánalmas.

K.Miklós teljesen dilettáns, a 37000 ággyal mikor fog elszámolni? A nagy tetőzésben most maximum 1200 aktív eset van, akiknek talán ötöde fekszik abban a 37000 ágyban.

2020. jún. 6. 23:00
 7/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%

Rossz a kérdés nagyon.

Eleve beszéljünk csak kb. 330 ezer forintról.

Az a kérdés, hogy te hogy szankcionálnád ki kapjon és ki nem? Vállalnád a felelősséget pl. abban, hogy egy osztályon dolgozók közül pl. csak 1 ember nem kapja meg, és az feszültséget okoz, vagy problémákat, esetleg felmond?

Nem csak amiatt kapják, mert dolgoztak a járvány idején, hanem azért is, mert utána tömeges betegforgalom lesz mindenhol. Akik most otthon voltak gyerekkel pl., azoknak bérkiesésük volt, és ha beindul újra minden, akkor egy ideig nem mehetnek el szabira pl., és erre ők rá lettek kényszerítve, ezért kapják ők is. Orvosok pl. akik otthon voltak, sokan home office-ban voltak.

Sajnos 1-esnek igaza van abban mindenképpen, hogy mivel te a kérdést úgy tetted fel, hogy a védekezés érdekében akik semmit sem tettek, azok miért kapnak, ők pont, hogy sokat tettek érte, hiszen ennek legfőbb oka az volt, hogy minimalizálják a fertőzésveszélyt az ellátásban, ezzel az egészségügyi dolgozók és a betegek megfertőződés lehetőségét is csökkentsék.

Persze megértem, ha valaki ezzel nem ért egyet és elfogadom, de anno amikor a rendfenntartásban dolgozók kaptak, akkor én sosem gondolkodtam azon, hogy ott kik és miért kapnak vagy ki érdemli meg, ki nem.

2020. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom, mindenki más is hasonló cipőben járt, rengeteg embernek volt bérkiesése, sőt ki is rúgták. Kanyi vasat nem kapnak. Afelett is nagyvonalúan elsiklottál, hogy azoknak az eü dolgozóknak, akiknek SEMMI nem változott az életében, nulla ráhatással voltak az egészre - pl eleve GYED-en voltak végig - mire fel kapnak?

Természetesen azoknak adnék csak, akik olyan osztályon dolgoztak - fizikailag is jelenlévőként - ahol fertőző betegeket vizsgáltak vagy ápoltak. Egy ilyen döntésért még az az ember is nyugodtan vállalhatja a felelősséget, aki amúgy semmiért nem vállalt, sem felesleges ágykiürítésért, sem védőeszközök NEM biztosításáért stb, nemhogy én.

2020. jún. 7. 15:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék kapni, mert én meg az anyukámat ápolom itthon... nekem miért csak havi 31.000 Ft jár???
2020. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És én is, mert home office-ban dolgoztam, meg szabin is voltam.
2020. jún. 7. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!