Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell derékig levetkőzni...

Miért kell derékig levetkőzni a tüdőröntgenhez?

Figyelt kérdés

Itt ez a kép, ahol levetkőztetés nélkül röntgeneznek egy beteget:

[link]

És tényleg! Egyáltalán minek levetkőzni, ha a röntgen úgyis keresztüllát rajtunk? Oké, a nyaklánc medálját a szánkba kell venni a röntgenezés idejére, vagyis fém tárgyak útban lehetnek. De akkor miért nem elég azt mondani a betegnek, hogy vegyen ki minden fémtárgyat, pénzt, kulcsot, stb. a felső zsebeiből?



2020. jún. 7. 18:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

jó kérdés :-D

de szerintem egyszerűbb így. vannak ugye a gombok, a cipzárok, melltartóban a fémpánt, kapocs..

2020. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom néha jársz ilyen helyen.Ott kérdezd meg.

Ct,MR en is szabaddá kell tenni a vizsgált területet.

2020. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Direkt sportmelltartóban mentem és azt is levetették velem. Tök kellemetlen szituáció ez nekem.
2020. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Ez miért is baj? A felsőruházatban is lehet fém.

És ha már ilyen hiteles forrást találtál, az meg sem fordult a fejedben, hogy egy beállított fényképről van szó, és nem volt felvétel?

A bácsi kuvva messze van a géptől, aminek a magassága sincs beállítva, és a testtartása sem megfelelő.

2020. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek a 3/3-as válaszolóval. Nekem is kellemetlen én ugyan így jártam, direkt sportmelltartót vettem azzal a tudattal, hogy azt majd nem kell levennem, mivel nincs benne se fém, se kapocs semmi és mégis le kellett venni nem is értem.. Kellemetlen ez az egész szituáció.
2020. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"Ez miért is baj?"

Mert hatszor annyi ideig tart így a röntgen télen, amikor vastagon fel vagyunk öltözve, és előtte le utána meg fel kell öltözni.


"A felsőruházatban is lehet fém."

Akkor elég lenne alsóruházatra vetkőztetni a betegeket, egy trikóban vagy pólóban nincs.


"És ha már ilyen hiteles forrást találtál"

Nem mondtam, hogy hiteles, csak a fényképről jutott eszembe a kérdés.


"az meg sem fordult a fejedben, hogy egy beállított fényképről van szó, és nem volt felvétel? A bácsi kuvva messze van a géptől, aminek a magassága sincs beállítva, és a testtartása sem megfelelő."

Ha nem is a röntgenfelvétel pillanatában készült a fénykép, azért elég nyilvánvaló, hogy nem azért állították oda a bácsit a gép közelébe, hogy aztán elküldjék őt onnan levetkőzni, majd visszahívják ugyanoda, aztán megint vissza oda, ahol levette a ruháit, hanem ha már így engedték a gép közelébe, akkor így készül(t vagy fog készülni) a röntgenfelvétel.

2020. jún. 7. 19:12
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Azért kell levenni, illetve ajánlott levenni, mert árnyékot okozhatnak a felvételen, ami megnehezítheti a diagnózist. Mikroszálas ruhák különösen bajosak. Egy orvosi rendelő vagy vizsgáló nem a szemérmesség helye. Miért lenne fontosabb bárkinek, hogy ne lássák meg a cickóit, mint az, hogy felismerjék ha baj van?
2020. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
7-es, én értem, amit írsz, de értem a kamaszlányt is, aki nem akarja, hogy a melleit mások lássák. majd kinövi, de ez még ez a korszak.
2020. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"árnyékot okozhatnak a felvételen"

Mik?


"Mikroszálas ruhák különösen bajosak."

És egy sima, 100%-os pamut póló, amin se felirat, se ábra, se semmi?


"Miért lenne fontosabb bárkinek, hogy ne lássák meg a cickóit, mint az, hogy felismerjék ha baj van?"

Nem lenne fontosabb. De miért nem elég annyi kellemetlenséget okozni egy vizsgálattal, amennyi feltétlenül szükséges? És mondom, az orvosoknak (vagy kinek) is jobb lenne, mert hamarabb végezhetnének, ha nem kéne annyit várniuk arra, hogy a rosszul mozgó öregek meg a hajukat is újra megfésülő, stb. fiatal nők is annyit tötyörögjenek ott az öltözéssel főleg télen, amikor sok beteg összejön.

2020. jún. 7. 19:20
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Imádom, amikor jönnek az ilyen okostojások, mint te, és megkérdőjelezik a szakembereket...


Azért kell levenni mindent, mert a kisebb sugárfogó képességű ruhaneműről (pl.póló) nem tudja megmondani a röntgenasszisztens, hogy pontosan milyen anyagből van, milyen a szövése, varrása stb., mert nem textilipari végzettsége van, hanem egészségügyi. És márpedig előfordulhat, hogy a póló szabása/varrása minimális árnyékot vethet, és ez csak meztelen felsőtesttel kerülhető el. Lehet, hogy téged nem zavarna, ha felhívnának, hogy látnak valami foltot a tüdődön, és egy hetet végig idegeskednél, mire kiderül, hogy ja, csak a póló miatt lett árnyék, de engem és szerintem sokakat igen.

2020. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!