Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet az, hogy rokon nem...

Hogy lehet az, hogy rokon nem adhat csontvelőt, de egy vadidegen igen?

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy a vérrokon nem adhat csontvelőt, de egy teljesen idegen másik országből jövő egyén igen? Ritka, ha valaki pont adhat?

2020. jún. 9. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

OKOK:

---A hazai családokban 10-ből 4 esetben a jogi apa nem azonos a biológiaival.

---A te vércsoportodat a 2 BIOLÓGIAI szülőd vércsoportja határozza meg, ha nekik nem azonos, akkor előfordulhat, hogy egyiktől sem kaphatsz.

---Beteg a rokonod szintén nem adhat neked.

---Nem mindenki alkalmas donornak.

---A kórház nem kényszeríthet téged, hogy adjál, másrészről az is tiltott nekik, hogy elárulják, hogy te megtagadtad, hogy adsz.


Saját példa fateromnak kellett 1 vese, 98%-os donorja lehettem volna, de rühellem az öreget mint atom, így a kórház azt mondta neki, hogy én nem adhatok neki.

Masszív alkoholista, vert mindenkit amíg fizikálisan képes volt rá, majd később őrjöngés, lelki terror, késsel hadonászás, esti fojtogatással ébresztés ,stb.

Összegezve átlagos alkoholista az öreg, gondolom sokan ismerik a típust, ami engem inkább meglep, hogy a gyakorisok védik őket, mint a hímes tojást!

2020. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem függ össze közvetlenül.

Az adhat akinek a szervét a beteg tesete kisebb eéllyel löki ki.

Ez lehet idegen is.

A rokon meg nem biztos, lást fentebb pl. a vércsoport dolgot.

Én még hozzákpzelem, hogy előfordulhat a kezelendő betegség genetikai eredetű , tehát az örökletesség esélye nagy. Tehát a rokonodban is benne van..

2020. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen előfordul mert a genetikában a minimális eltérés is döntő fontosságú. Arra gondolj, hogy találtak 1 olyat amelyik jó lesz mert az életed múlik rajta.
2020. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!