Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magatehetlenné vált idős...

Magatehetlenné vált idős szülőt haza akar adni a kórház, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szépen kérek mindenkit, hogy ne gúnyolódjon, a kérdés igaz és teljesen tanácstalan vagyok.

Egyedülálló 40+-os pasas vagyok és van egy 80 feletti édesapám. A kisöregem járt-kelt, önálló volt. Bekerült kórházba. Ott már pelenkázandó fekvőbetegként emlegetik. A doktornő ki akarja adni, mert a gasztroenterológián, ahol van, elmút a vérzése, beltükrözési leletre várunk. Ugyan egy épületben lakom vele (kétlakásos többgen családi ház), de eleve nekem olyan a munkám, hogy néha napokig nem vagyok itthon, plusz teljesen képtelennek érzem magamat arra, hogy én pelenkázzam, injekciózzam(!!! igen, vérhigítót napi 1x), ápoljam. Amikor önjáró volt, akkor a szabadidőmben mindenhová vittem kocsival, hogy jó legyen neki, tehát nem vagyok egy scheggfej vele, de a 0-24 otthonápolás teljességgel kizárt a részemről. Ilyenkor milyen gyors lehetőségek vannak? Hogy szokták csinálni? Nem is értettem a kórházat, hogy mire gondoltak, vagy mi módon képzelték el. Sajnos apám özvegy és egyedülálló.

Aki járatos ebben, az legyen kedves válaszolni, hogy mik a lehetőségek, nyilván fizetnék is érte, csak ne kelljen nekem pelenkázni, meg át kell hidalni azokat a többnapos időket, amikor a munkám miatt nem is vagyok a közelben. Van ilyenkor valami átmeneti otthon, ami a kórházi utókezelést adja, amíg önjáró nem lesz újra? Vagy csak a végleges "szocotthon" van? Vagy hogy van az ilyen házhoz kijárós ápolás? Nem tudom mit tegyek, eléggé kétségbe vagyok esve.



2020. jún. 12. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

úgy van ahogy irtad

Vagy öregek otthona vagy kijárós ápoló

2020. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kórház nem tarthatja ott örökre, amikor mar több kezelés nem indokolt, ki kell adniuk.

Vannak a kórházaknak elfekvőik, ahol napi díjazás van, tehát az már fizetős, de sokba kerülne, attól mar olcsobb egy otthoni bejárós ápolot fizetni.

Iletve vannak az öregotthonok, de akkor minél előbb indítsd a folyamatot, mert várakozási sor szokott lenni, ha nem fizetsz sarcot.

2020. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja,esetleg meg lehet értetni a kórházzal h nem lehet otthon gondozni és felveszik "elfekvőbe",de az tudjuk h mihez vezet...
2020. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézz körül a lakóhelyeteken található önkormányzati idősgondozó otthonokban. Szerencsés esetben lehet találni egészen magas színvonalúakat is. Az én nagypapámnak sikerült ilyet lelni a kerületünkben, nagyon szép épület, nagy kerttel, légkondis, fürdőszobás szobákkal, társalgóval, programokkal, orvosi ellátással. Nem végleges (bár olyan is van), egy évre lehetett kötni a szerződést, feltétele volt, hogy a lakó képes legyen lemenni az étkezőbe, tehát fekvőbeteget nem fogadtak ( a pelenkázás még belefért). A nyugdíj bizonyos százalékát kellett fizetni. Sajnos, a papa állapota rosszabbodott (rákos volt), így nem tudták ott tartani, másfél hónap után vissza kellett vinnünk a kórházba.

Egyébként pénzzel a kórház is megoldható, csak mi szerettük volna, ha nem egy elfekvőben kell töltenie a hátralévő idejét. Sajnos, már késő volt.

2020. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Részvétem, tavaly csináltam végig..


Ápolási osztály, 2x3 hónapig maradhat, 3000 ill. a második három hónapban 3500 Ft/nap. Hosszú várólista.

Ellátják őket, de lelkileg szarnak a fejükre, anyám ott halt meg..


Házinéni/háziápoló, aki ránéz. Ha 24 órában kell ránézni, az 300-500 ezer/hó. Plusz kaja és a néni után is rezsi.


Idősek otthona. 130-as várólisták


Nincs jó döntés.

2020. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen btutalisan hangzik, az elfekvonek hivott osztaly az, ami azonnal rendelkezesre allhat. Abbol is van emberseges es hamarosan latogatas is. Utana meg mindig elintezhetsz penzert valami megnyugtatobbat.

Nekem haldoklo nagymamam dobtak haza. Anyukam probalta pelenkazni - karjat eses kozben eltorte -, majd ujra mento vitte be, mivel egy hete nem evett. Ujbol korhaz, de mar elfekvo. Covid miatt mas megoldast nem is lehetett leakasztani, en kulfoldon.

Gondozasi osztaly, nem feltetlenul szornyu.

2020. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvosával, talán tud területileg illetékes gondozónőt küldeni napi pár órára! Jobbulást édesapádnak!
2020. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia

Mi történt azóta?

2020. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos Édesapám augusztus 20-án elhunyt egy Irgalmasrendi kórházban.
2020. aug. 23. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Őszinte részvétem, nyugodjon békében Édesapád!
2020. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!