Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha tudtam plazmát adni attól...

Ha tudtam plazmát adni attól még lehetek HIV+?

Figyelt kérdés
Novemberben volt egy szexuális együttlétem, ahol lehet, hogy elszakadt az óvszer. Most elmentem plazmát adni, és azt mondták nagyon jó értékeket mértek az orvosi alkalmassági vizsgálaton. Akkor biztos hogy nincs HIV-em, Hepatitisem és szifiliszem? (Azért kivizsgáltatom magam chlamydiára, candidára, tripperre, és az összes HPV-re, de nem valószínű hogy ezeket elkaptam, ugyanis semmilyen tünetem nincs, és nem is biztos, hogy elszakadt az óvszer.)

2020. jún. 15. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem!!!!!

Azonnal jelezd nekik, hogy probléma lehet!!!

Hogy jutott eszedbe így plazmát adni?????

2020. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem? Tehát nem lehetek hiv+?
2020. jún. 15. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

De lehetsz


“Akkor biztos hogy nincs HIV-em, Hepatitisem és szifiliszem? “

Erre váladzoltam, de szerintem egyértelmű volt

2020. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de miért? elvileg ezekre tesztelnek. Vagy ha nem, akkor miért vettek vért az alkalmassági vizsgálaton?
2020. jún. 15. 23:05
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

1) hazudtál az űrlapon, 1 éven belül volt fertőzés szempontjából kockázatos kapcsolatod

2) a vérvétel lehet még negatív is, ha tudják, hogy van kockázat, akkor nem engedtek volna vérplazmát adni

2020. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fél év elteltével már elvileg biztos a szűrés eredménye
2020. jún. 15. 23:59
 7/10 A kérdező kommentje:
vagy akkor hazudtak az orvosok? mégsem pontos fél évvel a kockázatos együttlét után a HIV teszt?
2020. jún. 16. 09:40
 8/10 A kérdező kommentje:
egyébként a plazmacenter oldalán is írták, hogy arra is jó a plazma adás, hogy képet kapj a jelenlegi egészségi állapotodról.
2020. jún. 16. 09:41
 9/10 A kérdező kommentje:
szerinted minden egyes ember aki elmegy plazmát adni nem létesít soha szexuális kapcsolatot senkivel?
2020. jún. 18. 22:45
 10/10 anonim válasza:
62%

A fél világ AIDS-es lenne, ha könnyen terjedne a HIV. Nyugodj már meg, kb 99,99%, hogy semmi bajod.


A prostituáltak gondolhatod hányszor vannak fertőzésveszélyben. És némelyik elmegy szűrésre, negatív. Akkor szerinted mennyi az esély neked?


Másik az, hogy szóltak volna már, ha lenne gond. Szerinted adnak vérplazmát egy betegnek, úgy hogy vagy van benne vírus vagy nincs?

2020. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!