Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülésre megoldás?

Gerincferdülésre megoldás?

Figyelt kérdés
A jobb vállam lentebb van és gerincferdülésem is van. Elszeretnék kezdeni kondizni személyi edzővel. Előtte gyógytorna v. fűző?
2020. jún. 22. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el háziorvoshoz, ő ad beutalót a megfelelő helyre, ahol megállapítják a ferdülés típusát, és hogy milyen kezelés kell. Lehet, hogy azt mondják, hogy heti egy gyógytorna, és amúgy azt csinálsz, amit akarsz, de az is lehet, hogy egyes edzéstípusokat kifejezetten tilos lesz végezni, mert csak rontanak a dolgon.


A személyi edző ezt nem fogja tudni ránézésre megmondani, úgyhogy szerintem mindenképp menj el először szakemberhez a biztonság kedvéért, addig pedig csak olyan edzést végezz, ami biztosan nem árthat.

2020. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A bal vállam van lentebb, elírtam. Megtaláltam a régebbi gyógytorna gyakorlatokat, amit felírt az orvos. Kerestem a papírt, h hány fokos a gerincferdülésem, de nem találtam mŕg meg így nem tudom leírni, h mennyire súlyos.
2020. jún. 22. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
De nem is gyakorikerdeseken kell diagnózist kérni és nem is az edződtől, hanem egy orvostól :) menj el mindenképp, ne kockáztass.
2020. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!