Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A hàziorvos azt akarhatja,...

A hàziorvos azt akarhatja, hogy az ő betege legyek?

Figyelt kérdés

Röviden a történet. Kettő hàziorvos van itt, ahol lakom. Aki nem a miénk, hanem a màsik doki, annak a helyére új orvos jött. Viszont, voltam màr ennél az új orvosnàl, mert ő helyettesítette a miénket 1 hétig. Pajzsmirigyemmel vannak gondjaim, màr a műtét is felmerült, de én nagyon félek tőle, és szeretném elkerülni, ha lehet. Igyekszem életmódot vàltani. Amikor mentem ehhez az orvoshoz, pont pajzsmirigy UH kértem tőle beutalót, és nagyon rendes volt,kérdezte mi a problémám vele, és mondta, hogyha komolyan gondolom a gyógyulást, akkor keressem őt fel, mert tàplàlkozàssal lehet rajta segíteni. Ő sem ajànlotta a műtétet. Szeretnék hozzà elmenni, viszont talàn furcsàn hangzik, de szeretnék a mi orvosunknàl is maradni, mert ugyan ő minden eredményre azt mondja,hogy még belefér, meg nem annyira foglalkozik az emberrel, viszont bàrmire kérünk tőle beutalót, mindenre ad, nem is annyira kérdezi meg, hogy miért kell. És, ha így autómatikusan àtlerülnék ehhez az új dokihoz, ő nem tudom, milyen lenne ezen a téren hosszútávon. A régi hàziorvosunk sem akart beutalókat adni, olyan vizsgálatokra, amikről később beigazolódott, hogy tényleg szükségesek voltak. Sokat betegeskedem, a pajzsmirigyem miatt is, ezért sem szeretném otthagyni a mi dokinkat, mert ki tudja milyen vizsgálatokra lehet még szükségem. Csak most azt nem tudom, hogy vezessen ezt fel az új orvosnàl, hogy ne tegye àt magàhoz a kartonomat.. Egyébként, felmerült bennem az is, hogy az új orvosnak mivel kevesebb betege van, talàn csak àtakart úgymond "csàbítani" magàhoz, de nem hiszem, nem olyannak tűnik, és úgy hallottam, hogy tényleg nem csak a gyógyszerben hisz.

Előre is köszi!



2020. jún. 27. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Automatikusan nem tudsz átkerülni. Alapvetően az orvosi kartonod a körzeti orvosodnál van,és ha gondod van hozzá kell menned. Amennyiben az új orvoshoz akarsz járni inkább, mert számodra szimpatikusabb, akkor beszélsz vele, hogy van-e szabad kapacitása, tudna-e vállalni téged is betegeként. Ha igent mond, kikéred a papírjaid a körzetitől és átmész hozzá.


2 házuorvosod nem lehet, hiszen nem szakellátásról, hanem általános orvosi ellátásról beszélünk. Az új orvos alapvetően jelen helyzetben csak abban az esetben kezelhet, amikor helyettesíti a körzeti orvosod, csak úgy magától nem.


Döntsd el melyik orvost választod.

2020. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kerj beutalót dietetikushoz mert a táplálkozáshoz jobban ért mint bármelyik orvos :)
2020. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!