Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fültisztítás jó vagy rossz?

Fültisztítás jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Sok helyről olvastam már és hallottam, hogy káros is lehet. Viszont milyen már az amikor na... Valaki nem tisztít x éve fület és látod a zsírt benne.

Ti szoktatok fület tisztítani? Ha nem miért nem és ha igen milyen időközönként?



2020. júl. 1. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a pálcikás megoldásról olvastad, hogy ártalmas, mert elvileg "betolod" vele a fülzsírt, vagy ilyesmi.


De ettől még vízzel tisztíthatod... :)

2020. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, igen a pálcikásról:D Eddigi életemben soha nem tapasztaltam semmi rosszat a tisztítással kapcsolatban. Viszont egyik családtagom olyan szépen elrendezte magát, hogy fülmosásra volt szüksége.
2020. júl. 1. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, annyit kínlódok a jobb fülemmel az utóbbi években, hogy az rettenet. A jobb fülem hallójárata szűkebb, gondolom emiatt dugul el állandóan.

A ballal nincs gond. Minden nap zuhanyzásnál oda is bedugom a szappanos ujjamat, és kimosom. Majd a zuhanyt közvetlen a lyuk mellé irányítom a fülemre, és onnan a tiszta vizet belelötykölöm az ujjammal, ezáltal kiöblítem a szappant. Világéletemben így csináltam, nem volt semmi gond egészen 2-3 évvel ezelőttig. A ballal most sincs gond, továbbra is bírja ezt a fajta tisztítást, csak a jobb a problémás.

Pár éve egyszercsak elkezdett bedugulni a jobb fülem. Ekkor olvastam utána a témának, hogy állítólag jobb olajjal tisztítani. Azóta olívaolajat szoktam bele csepegtetni. De még így is sokszor bedugul, ha zuhanyzás során víz megy bele. És elég gyakran megy bele víz, mert a fülkagylómat megmosom szappannal, majd leöblítem, csak a lyukba nem nyúlok bele, de hiába, úgy is belemegy a víz sokszor. Most is el van dugulva, gyengébben is hallok rá, meg kicsit fáj is. Borzasztó. Ilyenkor várok pár napot, hogy lejjebb menjen a dugulás (gyulladás?), aztán kezelem megint olajjal. Volt már olyan is, hogy büdös volt, akkor szódabikarbónás csepp segített rajta, az megszüntette a szagot. De ki is marta a fülemet, szóval az sem volt annyira jó. Naponta kellett volna használni egy hétig, de csak két napig tudtam, mert kimarta a bőrt. De a szagot megszüntette szerencsére.

Azt is olvastam erről, hogy a korral is jár ez, ahogy idősödünk úgy sűrűsödik egyre jobban be a fülzsír. És nekem a jobb oldali hallójárat eleve szűkebb, gondolom emiatt van az, hogy csak a jobbal van gond. 41 éves vagyok, annyira nem öreg, de nem is fiatal.

2020. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak fürdéskor ujjammal kimosom a fülem, nem használok fülpiszkálót.
2020. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SzaboSandorZoltan23 válasza:
enyhén vizes füllpiszkát szoktam mindig csak egy irányba tekergetni, azért csak nem ágyút töltünk puskaporral :D
2020. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fültísztitó éppen jó, ha profi vagy, akkor valóban kihozza a zsírt, ha ügyes vagy vele, az a lényeg, hogy tekerni, tekerni, nem nyomogatni, ahogy anyukám mondja, mert szerintem mindenki rosszul tanulta, ezért mondják azt, hogy nem jó a fülpálcikázás, mert belenyomja még mélyebbre. Ha nyomkodják vele, akkor igaz, hogy belenyomják és hogy nem lehet vele kitisztítani, viszont a teekerős módszernél ez nem igaz, hogy nem lehet vele kitisztítani, maximum az, hogy belenyomod első körben, mert a fülpálcika az olyaan széles, mint a fül hallojárata, tehát benyomódik kicsit, de utána nem kezded el még nyomogatni is, hanem tekered az óramutató járásával megegyező irányban, azaz kifelé úgy, hogy kicsit nyomod a dobhártyához a vattát, és itt a nehézség, mert én kétszer tekertem és bent kellett hagynom a foülembe a pálcikát, hogy mégegyer megtudjam fogni az elejénél, bocs, ezt nehezen todom elmondani, szóval ki kell tekerni kicsit a kezet az óramutató járásával ellentétes irányba, hogy minél tovább tudjam tekerni, ezért kell benthagyni a fülben, mert ha kipróbálod, kétszer nem tudod tekerni, anélkül, hogy elengednéd a pálcikát, mert nem forgó a kezed. Szóval, ha elengedted a pálcikát, azután óvatosan megfogod újra, hogy meg ne sérüljön a fül és mégegyszer megtekered úgyanúgy, mint először és akkor a nyomástól ráragad a vattára a zsír, az is amit benyomtál. Én a jobb kézzel tisztítottam így a bal fülemet, keresztbenyúltam, mert a jobb kezem ügyesebb, mint a bal. Ez a lényege, így kell jól kitisztítani, nem nyomkodni, tekerni, ez a netdoktoron le van írva, de azzal számolni kell, hogy talán megsérülhetnek azok a kis szőrök, amiknek az lenne a dolga, hogy kilökjék a felesleges fülzsírt, de hogyha valamilyen oknál fogva nem löki ki, akkor ez is megoldás lehet rá, csak megsérülhetnek a szőrök, de cserébe meg jól fogunk hallani, aztán békénhagyuk és majd megerősödnek, megjavulnak. Ez is le van írva a netdoctorban, hogy maximum hetente, vagy nem emlékszem már mit írt, egyszer vagy kétszer még belefér pálcikázni végső esetben, amikor semmivel sem jön ki és már bosszant, hogy benne van, szóval éppen fültisztításhoz is lehet használn
2020. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!