Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyelési röntgen!Nagyon Kelleme...

Nyelési röntgen!Nagyon Kellemetlen? Hogy csinálják?Lesz tőle hányinger,hányás,hasmenés?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon félek,hányingeres és szédülős vagyok.Amúgy is refluxom van és pajzsmirigyem is.Csak enni nem lehet előtte,vagy inni sem?Mondta a nővér,hogy éhgyomorra,de olyan ideges voltam,hogy se kép se hang azóta sem.

#vizsgálat #röntgen #éhgyomor #nyelési römtgen
2020. júl. 2. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha fölhívnád őket és megkérdeznéd. De öt perc guglizással azt találtam, hogy igazából az éhgyomor sem olyan fontos, és az általában szedett gyógyszereket be lehet venni - vízzel ugyebár. Szóval valószínűleg nyugodtan ihatsz vizet.
2020. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A papírra felírták,hogy éhgyomor,de ugye vérvétel előtt is lehet inni,csak enni nem.Felhívom majd,bár nehézkes,mert sosem veszik fel :)Azért köszi. :)
2020. júl. 2. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt mar, en nem ehgyomorra voltam mert surgossegin csinaltak. Egy enyhén mentolos folyadékot kell kortyolni mikor mondják és ennyi. Nem fáj, nem kellemetlen, nincs rossz íze.
2020. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már. Egy sűrűbb folyadékból kellett kortyolnom egyet. Nekem nem okozott kellemetlenséget, refluxom van nekem is, de nem durvult be utana. Nem fáj, nekem íztelen volt, nem mentem éhgyomorral. Vigyél magaddal valami üdítőt vagy vizet tudsz belőle inni utána gyorsan.
2020. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Itt le lett írva kétféle kontrasztanyag. Az egyik olyan, mint egy sűrűbb folyadék és ánizsos ízű általában, ezt akkor alkalmazzák, ha pl. félrenyelésre van gyanú vagy perforatio a kérdés, mert vízoldékony. Van egy sűrűbb változata, amikor port kevernek vízzel és kb. olyan, mint a gipsz, refluxnál vagy rekeszsérv gyanúnál ez jobb.

Éhgyomorra azért kell menni, mert nem zavarja a vizsgálatot, ne legyen teltség érzeted a gyomrodban, kevésbé lesz hányingered, szebben kiterül vagy megtapad kissé a nyelőcső és a gyomor falán, jobb röntgenképet ad.

Folyadékot utána kell inni sokat, mert a sűrűbb állagú kontrasztanyag okozhat a bélben rögöket, székrekedésed lehet.

Egyébként nem lesz semennyire kellemetlen, maximum az íze, a vizsgálat alatt állnod kell és amikor mondják iszol a folyadékból és lenyeled, ennyi.

2020. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Amúgy le kell vetkőzni felülről?Mondjuk nem probléma,csak kérdezem.
2020. júl. 3. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett
2020. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!