Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan kòrhàz, ahol ultrahanggal ráznak szèt vesekövet?

Figyelt kérdés
Gizetős megoldàs is èrdekel. A vègtermèk kipisilèse mennyire fàj?
2020. júl. 4. 22:24
 1/6 A kérdező kommentje:
*fizetős
2020. júl. 4. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Urológiákon kellene érdeklődni, a SOTE urológiai klinikáján biztosan van ilyen és több kórházban is, de konkrétumot nem tudok. A honlapokon keresd.

Több féle módszer van, nem feltétlen ultrahanggal, az nem elég erős hozzá. Az eljárás neve ESWL (Extracorporal ShockWave Lithothripsia). Ekkor az történik, hogy kívülről egy gép "odaüt" egy beállított helyre és a beterjedő hullámmal összetörik a köveket.

Így keresd esetleg :)

2020. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az ultrahang mièrt nem elèg erős? Az ùtban levő szövetek gyengìtik, vagy a vesekő sokkal kemènyebb a fogkőnèl, vìzkőnèl?
2020. júl. 4. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha őszinte akarok lenni erre nem tudom a választ, vagy már elfelejtettem :D

Lehet tényleg, hogy ultrahanggal is csinálják, elérne odáig az ultrahang az nem baj. De amimt mi mindig tanultunk akár más helyen lélvő kövegre szétzúzni az az ESWL volt :)

2020. júl. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Az ESWL csak azt jelenti, hogy kívülről egy nem invazív lökéshullámot generálnak, amit fókuszálnak adott területre és szétreped a kő tőle, de ez lehet ultrahang és röntgen is.
2020. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ó igaz. lehet akkor valóban UH is :D bár a RTG-t nem értem... az nem tartozik azért ide.
2020. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!