Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szeretném, bejöhet velem...

Ha szeretném, bejöhet velem szülő a háziorvoshoz? 21/L

Figyelt kérdés
Egyedül nem merek orvoshoz menni, ezért fontos lenne, hogy anyukám is bejöhessen velem.
2020. júl. 5. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem fog bántani, menj egyedül.
2020. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2020. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyedül nem fogok elmenni. Eleve félek ezektől a dolgoktól (orvos, kivizsgálások stb.), kellemetlen is (van egy egészségügyi dolgozó a családban, ezért fél percen belül rögtön mindenki tud mindent, mert egy sima megfázást is rögtön megüzennek és világgá kürtölik), a házi orvosommal soha nem is találkoztam még és egy bunkó paraszt hírében áll. Fogorvoshoz is mindig szülővel megyek, de ott megvárnak kint és az elég is, mert őt már régóta ismerem és ő normális is. Viszont háziorvoshoz nem merek elmenni, már évek óta halogatom.
2020. júl. 5. 15:57
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bemehet veled.
2020. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Pszichológus, de rohadt sürgősen! Ez nem normális
2020. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel olyan háziorvost, akiben megbízol?
2020. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi ez a trollkodás?

"egészségügyes a családban" de persze félsz az egésztől, egyébként is tudhatnád hogy titoktartási kötelezettségük van, miért kürtölnék szét hogy neked milyen betegséged van???


Menj anyucival szerintem is, de lassan le kéne válni a köldökzsinórról és felnőttként elfogadni, elviselni a vizsgálatokkal járó kellemetlenségeket, mert sajnos ezek is hozzátartoznak az élethez, nemcsak a szép dolgok.

2020. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért, mert ez nem ilyen egyszerű. Eleve nem szeretik, ha valaki be akarja könyörögni magát egy másik orvoshoz és nem is kötelesek átvenni. Én személyesen egyiküket sem ismerem, és kb. mindenkiről hallani jót és rosszat is (jót ritkán...). Az a rokon, akit egészségügyi dolgozóként említettem az előző válaszomban egy háziorvos mellett dolgozik asszisztensként, így az ebből adódó probléma vagy kellemetlenség sehogy sem oldódna meg. Kisvárosban is lakunk, itt eleve nincs is sok választási lehetőség és szinte mindenki ismer mindenkit.
2020. júl. 5. 16:50
 9/17 A kérdező kommentje:
A gyakorlatban ez úgy működik, hogy ismerik egymást és mindenkinek elpofáznak mindent... nem mondanám, ha nem történt volna még ilyen. Mikor még a gyerekorvosomhoz jártam akkor is ez ment. Ez a rokon mindig felhívott vagy meglátogatott, hogy "az xy mondta, hogy beteg vagy" és mindent tudott, hogy mi bajom van, miért voltam orvosnál, mit kaptam, mikor kell mennem stb. Vagy volt olyan is régebben, hogy még az egyik tanárom vagy az egyik barátom egész családja is tudta minden részlettel együtt, hogy miért hiányoztam a suliból és kiderült, hogy szintén tőle tudja, mert milyen jóban vannak. Szerintem ez kellemetlen, legalábbis az ember nem szeretne mindent a másik (akár idegen, akár ismerős, akár rokon) orrára kötni és azt gondolom ez is egy ilyen téma, magánügy.
2020. júl. 5. 16:58
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Miért lett törölve a válaszom? Csak annyit merészeltem javasolni...szerintem jogosan..., hogy kéne egy pszichiáter. Már segíteni sem szabad?
2020. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!