Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tudok csinálni, ha a...

Mit tudok csinálni, ha a gyógyszertárban nem adják ki a vény nélkül kapható gyógyszert, mert azt mondják, hogy vény köteles?

Figyelt kérdés

Itt is az áll, hogy vény nélkül kapható:

[link]


Illetve itt is:

[link]


Meg még több helyen is...

A gyógyszertárban viszont nem adnak.



2020. júl. 9. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Onnan veszed meg ahol már megnézted, hogy nem vénykötelesként van számon tartva.
2020. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld meg másik gyógyszertárban, nem mindenhol egyformák.

Én jártam már úgy, hogy kiszerettem volna váltani egy receptet és a hölgyike mondta, hogy nem tudja kiadni, mert a recepten más színű kék a tollnak a színe...menjek el az orvosomhoz és írassam ki újra.

Gondolom nagyítóval megvizsgálta vagy nem tudom, de átmentem egy másik közeli gyógyszertárba (ugyanolyanba) és ott meg egy szó nélkül kiadták.

Ugyanebben a problémás gyógyszertárban mindig fennakadnak valamin, így már oda nem járok, mert vagy 2x voltam és mind a kétszer volt valami akadálya, hogy ne adják ki, vagy nem volt éppen raktáron.

Ahova szoktam járni ott nagyon sokszor voltam már és sosem okozott gondot semmi, mindig megkaptam amit szerettem volna.

2020. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ajánljanak mást helyette.

Vedd meg másik gyógyszertárban.

Tegyél panaszt a gyógyszertár vezetőjénél.

Rendeld meg online.

2020. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rendben végülis el tudok menni másik gyógyszertárba, bár az nincs valami közel...

De mit lehet tenni, ha ez rendszeres és több gyógyszer esetében is előfordul, többször?

Ilyenért tehetek panaszt?

Azt szeretném, hogy változás legyen, de ha panaszt teszek lehet hogy berágnak rám.

2020. júl. 9. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy tehetsz panaszt. Először a vezetőnél, tulajdonosnál. Nekik a profit az érdekük.

És ha berágnak? Már így sem adják ki a gyógyszereket :D

2020. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Az 50mg-os vényköteles, az amelyik nem "dolo".
2020. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

A weboldalakon sokszor évek óta nincs frissítés.A gyógyszertárban nem fognak hülyeséget mondani ezt elhiheted.Rendelhetsz webről de fogják kérni a receptet legkésőbb szállításkor.

Kb 5 gyógyszerre kerestem most kíváncsiságból rá ami vény nélküli a neten,közben meg köztudott,hogy kell hozzá recept.

2020. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok. [link]

Itt is írja hogy vényköteles ennyit a net megbízhatóságáról :D

A gyógyszertárban a gépről nézik kiadható e nem a kisujjából szívja ki.

2020. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8. A másik gyógyszertárban mégis adtak...
2020. júl. 9. 14:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Illetve a linkedben a "vényköteles" melletti piros X az pont azt jelenti, hogy nem vényköteles.
2020. júl. 9. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!