Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ápolók hordanak fonendoszkó...

Az ápolók hordanak fonendoszkópot?

Figyelt kérdés
Mert úgy látom valahol igen, valahol nem. Illetve fehéren kívül, milyen ruhát hordanak munka közben?

2020. júl. 12. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

ITO és kardiológiai osztályon szoktak.


Ruha szín. Vannak osztályok, ahol az egyik osztály más színűt hord, mint a másik. És az osztályon belül is mást hord, mondjuk a főnővér, vagy például a reanimációs csapat.

2020. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Én ruhaszínben eddig amit láttam egy egy osztályon, egységesen hordva: fehér, zöld, kék, sötétvörös.


Én még ápolót nem láttam fonendoszkóppal. Minek hordaná, ha nem tudja használni ( nem tanulta az azzal végezhető vizsgálat eredményének értelmezését. Van az osztályon orvos, aki tudja használni ha kell. Ilyen erővel szike meg csontfűrész is lehetne a zsebükbe

2020. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Magyarországon csak orvosok hordanak fonendoszkópot. Külföldön, főleg Amerikában nővérek is. Itt nálunk nem szokás.
2020. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha úgy érted, hogy a nyakába van akasztva, akkor nem.

Ez az orvosok kiváltsága, a bélyegzővel együtt.

Amit a frissen végzettek szeretnek bele akasztani.😁

2020. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
A nővér is használ fonendoszkópot, vérnyomás méréshez. Hordani általában nem szokták. A ruha szín változó. Osztályon általában fehér, műtőben zöld.
2020. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A ruha az teljesen vegyes, nincs meghatározva milyen színűt hol szabad hordani, általában a zöld műtősruhát nem lehet máshol vagy nem szokták, azért szólhatnak, de sima zöld póló vagy nadrág lehet rajtad. Egy-egy osztályon is lehet akár minden dolgozónak más ruhája. Persze vannak olyan osztályok, ahol a főnővér ezt egységesíti.
2020. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Fonendoszkópot nem hordok, ruháim innen veszem: www.fityula.hu
2020. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordunk fonendoszkopot de van olyan vernyomasmero amihez használnunk kell ha hiteles értéket akarunk. A ruha ahogy írták osztályon általában fehér, mutoben zöld, de előfordulhat más fajta szín is mindenhol. Mivel a legtöbb helyen nem kapunk se ruhát se ruha pénzt így én is meg a legtöbben úgy vagyunk vele hogy addig nem mondhatjak meg hogy milyen színűt hordjak.
2020. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!