Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok, nővérek, ápolók ! A...

Orvosok, nővérek, ápolók ! A karantén alatt mennyit kellet dolgozni és túlórázni?

Figyelt kérdés
Úgy láttam eddig még senki nem kérdezte meg az egészségügyi dolgozóktól, hogy mennyit dolgoztak. Arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire volt megterhelő?

2020. júl. 19. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit dolgoztam mint előtte, ugyanolyan megterhelő volt.

Ami rosszabb, hogy a maszkban meleg van, illetve a látogatási korlátozások betartatása. Volt nálunk többször Covid-gyanús eset, volt izolált is, de szerencsére egyik sem súlyos állapotú, nem lélegeztetett.

Eleinte a fertőtlenítőket és a maszkokat porciózva kaptuk, de hiány sosem volt. Korábban minden új felvett pácienst leteszteltek, most már csak azt akinek bármi tünete van. Illetve a dolgozoknak ingyenes a teszt, aki megcsináltatta az kérhette később a vérből az antitest vizsgatot is ingyen (úgy ingyen, hogy a kórház állja).

Mi nem kaptunk semmi extra jutalmat, habár nem is hiányzik, meg vagyok elégedve a fizetésemmel, ezért nem irigylem attól aki kapott bónuszt.

2020. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szakrendelést egyedül vittem, mert a kolléganőm a kisiskolás gyerekeivel foglalkozott és esténként távleletezett. Hozzám a legelhanyagoltabb😱 emlőrákok jöttek meg a kovid alatt, a mintavételek, műtétek, onkoteamek ugyanúgy mentek, jól kidöglöttem. Kevés asszisztenssel, mert sok köztük a kisgyerekes. Uht, biopsziát amúgy is mindig maszkban végzem, túl sok mindent kaptam el már a rámlihegő betegtől.

Sürgősségi rtg ügyeletben eleinte volt egy kis izgalom, a védőruha fel- és levételének mikéntje stb miatt, de hamar rutinná vált. Hamar megcsinálták a betegutakat, hogy minél rövidebb úton kerülhessen a köhögős beteg Aból Bbe. Szerencsére kevés volt köztük a valódi kovidos.

2020. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokkal többet dolgoztunk. Rengeteg volt a túlóra. Nem lehetett szabadságot kivenni, most már lehet, mert kevesebb a munka. De így meg a munkát végzők vannak megint nagyon leterhelve. Van olyan köztünk, aki alig látta a gyerekét, mert nem tudta megoldani az otthoni felügyeletet, a nagyszülőknél volt a gyerek egy másik városban. Nagyon ki van fáradva mindenki, nem tudom, hogy bírjuk, ha jön egy második hullám.
2020. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!