Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg nekünk szülőknek kell...

Tényleg nekünk szülőknek kell megfizetnünk a felnőtt fiunk utáni TB járulékot?

Figyelt kérdés

Fiam kb. 2 éve nem dolgozik. Alkalmi munkái voltak. mindig úgy volt elhelyezkedik, csak aztán mégsem. Azt tudom 3 helyre nem vették fel.

Így nincs TB-je. Négy személy élünk egy háztartásban. Másik fiam még tanul.

Kisebb baleset érte mostanában. Engem nyomaszt leginkább az eü. biztosítás hiánya. Be kell menni az Adó Hivatalba és visszamenőleg is megfizetni. Akkor ugye ezt nekünk kell - a szüleinek - mivel velünk lakik egy háztartásban?



2020. júl. 20. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt miért kell? Nem is ismered sem a kérdezőt sem a fiát.
2020. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nem nektek kell majd megfizetni, hanem a felnött fiatoknak.
2020. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Mi a problémád a megoldással 11-es?? Aki 2 évig nem talál munkát, az nem is keres igazán...
2020. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ítelkezni? Komolyan nem értem. Semmi közünk hozzá.
2020. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Két év alatt három helyre pályázott? Napi 30 helyre be kéne adnia, ha valóban dolgozni akar! UFF
2020. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Most mehetne egy jónak tűnő munkahelyre. Viszont a kisebb balesete miatt nem biztos, hogy olyan állapotban van. Dilemma: Menjen, aztán nem lesz semmi baj? Vagy gyorsan TB intézés, orvos. Akkor viszont lehet ugrik ez a munka is. Remélhetőleg az első naptól kezdve bejelentett munka. Egyenlőre csak érettségije van. Szeptembertől akar tanulni.
2020. júl. 20. 17:58
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
Hát pedig érettségivel simán elmehetett volna már az elmúlt két évben bármelyik munkaerőkölcsönzős céghez!
2020. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tudja eladni magát. Ki tudja, lehet, hogy autista, csak nincs diagnosztizálva.

Kérdező, regisztráljon a fiú munkanélküliként, utána mehet az önkormányzathoz, ami majd fizeti a TB-t. Ami a kettő között van, azt valahonnan neki kell megfizetni. Ha kellően gonoszok vagytok, akkor nem fizettek, mivel nektek az nem kötelességetek. Ha jószívűek, akkor kifizetitek.

2020. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjen legalább lesz tbje és orvosi ellátása. Ha kidől még mindig ott a betrgallomány lehetősége. Jobb mint a minkanélküli státusz.
2020. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!