Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltatok már olyan helyzetben,...

Voltatok már olyan helyzetben, hogy defibrillátort kellett használni rajtatok? Milyen érzés volt? Le tudnátok írni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Akin defibrillatort hasznalnak, az mar egy kicsit meghalt, nem hiszem, h el tudja meselni, milyen... :D
2020. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha sikeres az újraélesztés ami nem ritka, akkor miért ne tudná elmesélni?
2020. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért szerintem volt aki túlélte, hiszen azért használták rajta, hogy stabilizálják a szívverését...
2020. júl. 26. 23:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A zérus és a rémes között.
2020. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2020. júl. 27. 12:59
 6/10 anonim válasza:
100%
Az ember erre többnyire nem emlékszik, mert valószínűleg utána intubálva van és szedálva,közben pedig a klinikai halál állapotában vagy ergo nem emlekezhetsz arra sem. Én jártam úgy, hogy vízbe esés után szájon át lélegeztettek, nem kellett defibrillalni, este már otthon voltam... És arra a néhány percre ami alatt a vízimentők csinálták amit kellett sem emlékszem, pedig jóval könnyebb eset volt, mint amikor defiznek is... Úgyhogy összességében nem gondolom, hogy erre választ fogsz kapni, kipróbálni pedig ne akard inkabb
2020. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyhogy összességében nem gondolom, hogy erre választ fogsz kapni"

Én mondjuk ott feljebb adtam már választ. :D

2020. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak pumpáltak meg fújtak :( :)
2020. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már defit kell használni akkor eszméletlen az illető ergo nem tudja elmeselni mert nem is érzi.
2020. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Részemről az utólagos dolog, hogy sz@r érzés h. nem hagytak ott meghalni.

Persze, hogy ne ferdítsük el a dolgokat, 1-2 jó dolog történt utána az életemben...

Mindenesetre, összegezve szerintem nem érte meg. És elvileg a nagyja még hátra lenne, bár ez remélhetőleg az átlaghoz képest rövidülni fog.


Én csak annyira emlékszem az előtte lévő percekből, hogy mondják, hogy próbáljak lélegezni, miközben már nem érzek semmit... hát ja, sokat segített ám! =D Mert biztos azért nem lélegeztem, mert megfeledkeztem a dologról.


Utána képszakadás. Amivel érzésem szerint vissza is éltek, arra az időre azt magyaráztak be, amit akartak.

Az orvosok meg a 10-20 perces, átlagnál hosszabb újraélesztést - aminek a jó részét úgy is bizonyára egy külső automata pacemaker csinálta - jó alaposan felfújták, bemondtak ilyen 3-4 órákat.

Persze mivel "nagy volt a marketing", én meg fiatal naív, akkor bekajáltam a dolgot.


Na, erre mondta a volt haverom : "Minden csoda 3 napig tart" XD

2021. jan. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!