Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya Mr.Bp Üllői út 78/a.Se...

Koponya Mr.Bp Üllői út 78/a.Semmelweis Egyetem. Hogy zajlik a vizsgálat? Mennyi idő múlva adnak kb időpontot?Milyen a személyzet?

Figyelt kérdés
Eléggé félek,mert pánikos vagyok

2020. júl. 31. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én máshol voltam koponya MRen de egy rokonomat párszor kísértem hozzájuk más szerv vizsgálatára. Nekünk pozitív volt a benyomásunk velük, néha sokan voltak a vizsgálóban de amúgy gyorsan dolgoznak.


A koponya MRen először nyilatkozatot kell tenni, hogy adhatnak-e kontrasztanyagot. Ha esetleg az erekkel lehet probléma, akkor érdemes ebbe bele menni, meg amúgy is. Én féltem a kontrasztanaygtól, de semmi gondom nem volt vele, illetve tényleg nagyon ritka, hogy valaki allergiás lenne a szerre.


A vizsgálatnál először kapsz füldugót, majd lefekszel az asztalra és kitámasztják a fejed. Kapsz pánik gombot is, ha esetleg a bezártságtól rosszul lennél, aztán beküldenek a gépbe. Sok, hangos zajt fogsz hallani de hamar meg lehet ezt is szokni, nem olyan vészes a vizsgálat, mint amilyennek beharangozzák a pánik gombbal. Ha kontraszt anyagot is kapsz, akkor a végén kihúznak, beadják a szert és 2-3 percre még visszatolnak és vége is a vizsgálatnak. Ne félj a vizsgálattól és jobbulást. :)

2020. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!