Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent az, hogy az emlő...

Mit jelent az, hogy az emlő MRI az emlő mirigy állomány megítélésére nem alkalmas?

Figyelt kérdés
2020. aug. 6. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

??

Nem tudom értelmezni.

Másold be a leletet.

Lehet, hogy műtermékes a felvétel?

Pl:"Mozgási műtermékek miatt a vizsgálat stbstb nem alkalmas?"

2020. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]


Melyik rész az a mirigy állomány?

2020. aug. 6. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A mirigyállomány a tejmirigyeket jelenti.


Szerintem natív a vizsgálat amit linkeltél (kontrasztanyag nélküli), és így valóban nem alkalmas az esetleges daganat megtalálására a mirigyállományon belül.


Mi lenne a vizsgálat célja? Plasztika előtti vizsgálat? Szilikonszivárgás az implantátumból?

Ha arra vagy kíváncsi, hogy van-e daganat a melledben, akkor olyan helyre kell menni, ahol komplex vizsgálatot végeznek (tapintás/mammográfia/uh/mintavétel/MR életkor/szükség szerint). Szegeden van komplex mammográfiás centrum.

Daganatgyanú estén nem az MR az első lépés.


Mammográfus

2020. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a mellbimbómon van bőrrák gyanú (Paget-kór). UH-n voltam, az általában szintén kimutatja, de negatív lett. De csak a biopszia tud biztosat mondani. Viszont egy külföldi tanulmányt olvastam, miszerint az MRI is érzékeny az ilyen jellegű daganat kimutatásában. De akkor ez a gellértes gondolom nem?
2020. aug. 6. 20:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Uh nem elég.

Mammográfia kell (apró meszesedéseket az mutatja ki, Pagettal együtt járhat a DCIS, ami UHval nem látszó daganatféle az állományban).

Biopszia. Bőrgyógyász csinálja, punch biopsziával, azaz lidocainos érzéstelenítés után egy lyukasztószerű eszközzel kiharap egy bőrdarabkát.

Továbbra is ajánlom a szegedi emlőközpontot, ez a dolguk h összeszervezzék a különböző vizsgálatokat és nem a betegnek kell kitalálnia h merre fusson.

MR most a legkevésbé fontos.

Szövettan az alap és egy komplex mammográfiás vizsgálat. Beutaló kell, bárki orvos a megyéből adhat. Időponthoz jelezni kell h daganatgyanú van.

2020. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam sebészeten hogy adjanak beutalót emlősebészetre, de onnan a mammográfiára küldtek, onnan meg elküldtek a bőrgyógyászatra hogy majd ott vesznek biopsziát, mert hogy 25 éves vagyok és nem indokolt a mammográfia meg mert volt egy negatív uh-m. Az emlőközpont nem ugyanott van, ahol a mammográfia? A II-es kórház mögött?


Ha biopsziát csinálnak nem tudod, hogy kb. mekkora darabot vágnának ki a bimbóból?

2020. aug. 6. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem.

Akkor első a biopszia, valóban. Ilyen pogácsaszaggató szerű dolog, az átmérő kb 5 mm lehet, nem tudom biztosan, láttam már, de nem mértem meg. Ne félj tőle. Nem fog fájni. Lesz a helyén egy kerek seb, ami hamar begyógyul. Muszáj megtudni h mi az. Mammográfiát akkor akarnak csinálni ezek szerint, ha valóban Pagetről van szó, mert akkor érdekes az, hogy mi van még az emlőben.

Ez a sorrend rendben van a Te korodban.


Nagyon szurkolok, hogy ne az legyen. (Ha az, akkor sem életet fenyegető baj van, nem szabad kétségbe esni!)

2020. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem sikerül valaha bejutnom a bőrgyógyászatra, mert most ilyen e-mailes konzultáció van, és csak akkor fogadnak, ha ők úgy látják, sürgős a helyzet. Nem értem, hogy miért pont a bőrgyógyászaton csinálják ezt.


Egyébként megkérdezhetem, hogy te orvos vagy?


Eddig a negatív UH-val nyugtattam magam, mert olvastam angol tanulmányokat, amikben írták, hogy az UH alaposabb, mint a mammográfia, de most megint kétségbe esetem. :(

2020. aug. 6. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Mammográfus vagyok, azaz radiológus szakorvos, emlődiagnosztikai licenszvizsgával. 15 éve csinálom.


Ha Paget gyanú rajta lesz a beutalón (szkenneld be nekik pl ha nem e-beutaló), akkor hamar kell h fogadjanak a bőrgyógyászaton. Esetleg hívja fel a vizsgálatot kérő orvos a bőrgyógyászt h sürgős az eset.


Az aggodalmadat megértem, nagyon bízom benne, hogy valami ekcéma vagy valami fura bőrgyulladás lesz. Ügyes legyél!

2020. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Még annyit kérdezhetek, amennyiben igazolódik a Paget, milyen műtétre számíthatok? Csak a bimbót+udvart, vagy az egész mellet

távolítják el? Tudom, kiterjedéstől függ, de mivel az UH negatív volt, remélem hogy annyira még nem terjedhetett szét a mellben a daganat?

2020. aug. 6. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!