Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MR lelet értelmezésébe...

Koponya MR lelet értelmezésében kérnék segítséget, mit jelent az alább bemásolt szakszöveg?

Figyelt kérdés

"A kamrarendszer norm. helyzetü és tágasságú. Az oldalkamrák kissé aszimmetrikusak. Az extracerebralis liquorterek szabályosak. Az agyállományban térfoglaló elváltozás, diffusios rendellenesség, vagy haemosiderin lerakódás nem figyelhetö meg. A sella, a cranio-spinalis átmenet és a kisagy-hid szöglet eltérés nélkül.

Vélemény: Kóros intracranialis eltérés nem igazolható. "


Fejfájás és hypertonia miatt lettem beutalva, 20 éves fiú vagyok.

Mit jelent, hogy az oldalkamrák kissé aszimmetrikusak?

A leletet radiológus szakorvos állította ki, neurológushoz is megyek majd vele.



2020. aug. 8. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ezt az orvos tudja majd értelmezni.

Az össz vélemény,kóros elváltozás nem látható.

2020. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha ott van a vélemény, ami egyértelműen leírja, hogy "Kóros intracranialis eltérés nem igazolható", akkor mégis mi a kérdés?

Nincs kóros. NINCS KÓROS. Pont ennyit jelent.

2020. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy verőértágulat sem?
2020. aug. 8. 14:50
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Írták volna
2020. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális, örülj neki.Az a kis aszimmetria nem releváns ebből a szempontból.A lényeg: nincs daganat, nincs vérzés.
2020. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy teljesen jó lelet, az intracraniális az azt jelenti, hogy koponyán belüli.

Tehát semmi kóros elváltozás nem igazolható.

Az, hogy kissé asszimetrikusak az oldalkamrák, az csak annyit jelent, hogy nem egyformák. De ez nem kóros elváltozás.

Gondolom a neurológus majd elmagyarázza neked szakszerűbben, lehet kapsz valami feszkóoldót, én is azt kaptam a sok fejfájásomra.

De azt is el tudom képzelni, hogy ha szedsz esetleg magas vérnyomásodra valamit, akkor attól is fájhat a fejed, és nem ártana, ha váltanál másra.

Sőt a magas vérnyomástól is fájhat a fejed, meg szédülhetsz is.

2020. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 lehetőséged van,elvégzel 1 kis orvosit,vagy elmész a házi orvoshoz,és elmagyarázza.Ez a lelet ott lesz az ő számitó gépén is .
2020. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam kontrollon, azt mondta, teljesen negatív a lelet.
2020. aug. 12. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!