Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Legyőzhető a pánik betegség?

Legyőzhető a pánik betegség?

Figyelt kérdés

1 éve kb hogy szenvedek ettől a betegségtől minden nap harcolok vele szinte több kevesebb sikerrel. Nagyon szeretném már ha vége lenne ennek az egésznek, sosem volt ilyen bajom nem értem miért jött ez elő nálam. Voltam pszichológusnál, pszichiáternél is de egyik sem hozott tartós javulást. Antidepresszánssal akartak kezelni de nagyon rosszul lettem egy szemtől így soha többet. Inkább önerőből szeretnék valahogy ebből kijutni. Ha rohamom van xanaxot veszek be.

Szívesen fogadnék olyan válaszokat, tanácsokat akiknek sikerült ebből a betegségből kijutni akár gyógyszerrel akár anélkül.



2020. aug. 24. 05:01
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom, mennyire sulyos, nekem anno citromfu teat javasolt a haziorvosom, lefekves elott minden nap. Lehet venni szalas verziot, olyat keress, ha kiprobalod, ne filterest, a gyogynovenykeverekeknel szokott lenni. (De kb ugyanott ahol a teak is vannak.) En ezt ittam egy darabig es azt vettem eszre, hogy egyszer csak nem jott elo tobbet a dolog. (Nekem mindig ejszaka jott elo, elalvas elott, amikor nem foglalt le semmi, siman csak aludni probaltam volna...)

Illetve mely levegovetelek, arra koncentralj ne a panikra + magyarazd be magadnak, hogy ez csak egy psziches reakcio, nincsen semmi bajod igazabol, fel ora es elmulik az egesz. En anno kivizsgaltattam magamat orvosnal, ez mondjuk segitett, mert en azt hittem tenyleg valami bajom van azert nem kapok levegot stb, utana ugyanugy elojott de mar tudtam, hogy semmi bajom, ugy konnyebb volt.

Kiprobalhatsz meg gyenge nyugtatot is, pl Valeriana Max, az is igazabol gyogynovenyes tabletta, nem egy Xanax es tarsai, en neha hasznalom, mar nem vagyok panikbeteg, de pl allasinterjuk elott beveszem, mert olyankor nagyon parazok es hasznal epp annyira, amennyire kell, talan jo alternativa a kemenyebb nyugtatokra.

2020. aug. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ismerősöm van ilyen, nem múlik el neki, de csak ritkán jön elő rajta, viszont ő szívgyógyszert szed, mert a problémát az okozza neki. Nekem kb. 15 éve volt ilyen, nekem is írtak fel gyógyszert, de nem sokáig szedtem, mert úgy gondoltam nek akarok gyógyszereken élni, aztán rendeződött magától, azóta semmi bajom, persze néha nem mondom, hogy nem lesz úrrá rajtam, de az sem olyan mértékű, hogy kezelni kelljen.
2020. aug. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Travis83 ***** válasza:
100%

Gyógyszerek nélkül győztem le. Kb már fél éve nem volt rohamom, pedig előtte minimum hetente volt egy. Magam sem értem mitől múlt el, de érdekes, hogy akkor történt a változás, amikor beállt a járvány és nem mentem többé munkába. Azóta is itthon dekkolok. Lehet nincs hozzá köze és csak véletlen egybeesés.


Én is rengetegszer voltam sürgősségin és mentő és vitt be már számtalanszor. Folyton azt hittem infarktusom van, de mindig ugyanaz lett a vége: pánikroham, szorongás. Szerencsére. Utána többször is sikerült magamtól véget vetni egy-egy rohamnak. Nálam a sikerhez vezető kulcs az volt, hogy elkezdtem másra koncentrálni. Például felhívtam valakit telefonon és beszélgettem vele erről-arról, vagy elkezdtem játszani online foci meccset, oda pedig koncentráció szükséges. Ha tudsz sakkozni, az is leköti az elmédet. Szóval próbáld ki!


Tiszta szívből kívánom, hogy kigyógyulj belőle!

2020. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítenek. Nálam is este jelentkezik sajnos mikor már pihenek. Munkába semmi gond nincsen
2020. aug. 24. 07:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajna a pszichoterápiához évek kellenek és egy "olyan" terapeuta. Egyik kliensnek ez a terapeuta jó, másiknak az, de azért ha valakinél már voltál 1-2 hónapot, ami 4-8 alkalom, érzed, hogy "történik-e" valami, elgondolkodsz-e az életeden vagy nem is érted, mit keresel ott. Azt nem mondom, hogy érezned kell, hogy a pánikroham hajlamod csökkenne ennyi idő alatt, de azt mindenképp, hogy jönnek-e új szempontok, megmozgat-e egy-egy ülés, tudsz-e bizonyos jelenségeket egy kicsit más szemszögből megnézni az életedben, mint addig. Igazából én nem is tudnék olyat mondani, hogy volt valami nagy felismerésem általa, egy nagy fordulat vagy ilyesmi, hanem csak szépen lassan, látszólag a terápiától teljesen függetlenül elkezdtem másképp gondolkodni, érezni, máshogy viszonyulni dolgokhoz, csökkentek a nyugtalanító dolgok számomra ezáltal, ráadásul még sok lehúzó ismerősöm is egyszerűen lekopott mellőlem és sokkal támogatóbbakkal ismerkedtem meg...

A pszichoterápia az életed számtalan területén javulást hoz, olyanokon is, amiről nem hitted volna, hogy megváltoztatható, a pánik csak úgy mellékhatásként múlik el mellette.

2020. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából én 3 alkalommal voltam pszichológusnál de feladtam mert nem éreztem semmilyen javulást. Ilyen teszteket kellett kitöltenem meg rajzolni kellett teljesen hülyének éreztem magam.
2020. aug. 24. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez általános, hogy az ember azt hiszi, hogy elmegy egyszer terapeutához, nem változik semmi és akkor elkönyveli, hogy nem működik. Pedig az élet hosszú évek, évtizedek során "romlik el", nyilván nem javul meg 50-100-150 perc alatt. Idő és elkötelezett önismereti munka, akár évekig. Ezért kell olyan terapeutát találni, akivel jól érzed magad. Nem ciki, ha valakivel nem jön össze. Ezerféle terapeuta van és mégtöbb féle ember. Van, aki nem teszteket töltögettet, csak hallgat téged, van aki kérdezget, van aki megbeszél dolgokat, kikéri a véleményed, felvetéseket mond, amiket megvizsgálhatsz, van aki módszereket alkalmaz, pl. relaxáltat, és igen, rajzos módszerek is vannak. Három alkalom alatt semmi nem derül ki nagyjából, mégis ha egyszerűen kellemetlenül érzed magad, ott kell hagyni és kipróbálni egy újat.
2020. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen lehet hogy tényleg nem kellett volna feladnom. De már sajnos ez így alakult. Csak valahogy olyan hihetetlen számomra hogy egy Pszichológus tud segíteni egy pánikbetegnek akinek szinte minden egyes nap rohamai vannak és már szorong ettől.
2020. aug. 24. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez van. Legtöbben nem is a pánik miatt járnak terapeutához, csak csodálkozva veszik észre, hogy jé, már több hónapja nem volt egy rohamom se. Azt nem értem, hogy miért nem tudsz MOST elmenni egy másik terapeutához. Miért lenne végleges, hogy akkor nem folytattad. El nem tudod képzelni, hogy az ilyen profi segítséggel végzett önismereti munka miken nem tud segíteni... brutál.
2020. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
A gyógyszer segít. Én is szedem. Az első két hét természetesen borzalmas, ezért kell mellé nyugtató is, de nem szabad feladni 1-2 nap után.
2020. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!