Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbéltükrözés mennyire...

Vastagbéltükrözés mennyire kockázatos vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ilyen vizsgálatra vagyok előjegyezve jövő hétre. Rákerestem google-ben angolul, hogy "risks of colonoscopy". Ez nem volt jó ötlet, elég sok rémisztő dolgot írnak.

2020. szept. 9. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

És ha beírod hogy fáj a fejed, akkor műthetetlen agydaganatot fog ki írni, lassú lefolyású, fájdalmas halállal.


A colonoscopia gyakorlatilag egy rutin eljárás, és maximum csak kellemetlennek mondható.

Sok vizet igyál előtte, hogy ne legyen száraz a bélfal.

2020. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hasi ultrahangon amúgy mennyire látszik a bélfal? Mert az is lesz előtte. Ha az rendben van, akkor kicsi az esély, hogy durva dolgok derülnek ki?

Egyébként volt már gyomortükrözés, végbéltükrözés (proctológián), vérkép-vizelet-süllyedés-crp-vese és máj értékek, székletteszt meg lehet hogy kihagytam valamit, de ezek egyelőre mind negatívak voltak.

2020. szept. 9. 20:23
 3/13 A kérdező kommentje:
Illetve nem teljesen, mert reflux igazolódott, de azt vizsgálat nélkül is tudtam, hogy van.
2020. szept. 9. 20:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes és nagyon ritkán vannak csak szövődmények. Nekem is volt már 3x és nem volt semmilyen komplikáció. Az ultrahang a inkább a hasi szervek vizsgálatára jó, de a bélről nem sok információt ad, ezért kell a tükrözés.
2020. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Köszi!

Covid tekintetében ugye jól gondolom, hogy nincs több kockázata, mint felszállni a buszra? (szüleimmel élek, nem szeretném hazahozni nekik) A kolonoszkópot nyilván fertőtlenítik, az orvos maszkot visel, és rólam sem fogják lecibálni, ha ragaszkodom hozzá.

Amúgy éberen lesz a vizsgálat, csak xanaxot kapok, ha kérek, illetve itthon is bevehetem már előtte.

2020. szept. 9. 20:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Covid vonatkozásában nem kockázatosabb, mint más vizsgálatok az orvosnál, mert az eszközt alaposan fertőtlenítik. Nekem mindegyik vizsgálat ébren volt. Nem mondom, hogy nem kellemetlen, mert időnként az, de ha nem parázol rá túlzottan és követed, amit a doki mond, akkor nem olyan vészes. Leginkább olyan érzés, mintha jól felpuffadnál és görcsölne a hasad. Ez normális, ne ijedj meg, a befújt levegő okozza. A vizsgálat kellemetlenebb részei azok, amikor valahol fordulnak az eszközzel. Ez tud fájni de az asszisztens segít úgy helyezkedni, hogy kevésbé legyen kellemetlen.

A vizsgálat után viszont jön a trombitaszóló, mert a befújt levegőnek valahol ugye ki kell jönnie. :D

Nyugi, túlélhető!

2020. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp menjel. Az ultrahangon a belek kulso fala latszik. Ha az jelezne valamit, ott mar nagyon nagy baj lenne. Tobbi hasi szervet jol mutatja.

Sokkal kockazatosabb nem elmenni panasz, csaladban elofordulo betegseg, meg 40 folott szureskent.

2020. szept. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Köszi, elmegyek mindenképp.

Végiggondoltam, hogy már csak azért is érdemes, mert ha netalántán megint lenne ilyen, hogy 2-3 hónapig csak a halaszthatatlan beavatkozásokat végzik el, akkor mindenképp fontos, hogy az ember kezében legyen valamilyen diagnózis.

2020. szept. 10. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most tervezem felhivni a gasztrot, eddig nem tudtam elmenni a vírushelyzet miatt.. Bár nekem még nagyon sok vizsgálat nem volt meg, se uh, se allergia teszt, se kilégzés. Szóval remélem nem egyből tükrözést mondanak. Megkérdezhetem te mi miatt mész?

2020. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megvolt a vizsgálat. Túléltem, nem kellemes, de a nővér sokat segített.

"Megkérdezhetem te mi miatt mész?"

Alhasi fájdalmak, görcsök. Szerencsére csak ún. diverticulitiseket találtak, ami nem veszélyes, meg aranyeret és a végbélnyíláshoz közeli rész gyulladt.

2020. szept. 25. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!