Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrőre ki ad beutalòt?

Tüdőszűrőre ki ad beutalòt?

Figyelt kérdés

Se az iskolaorvos, se a hàziorvos nem akar, egymàsra mutogatnak!(esti képzés)

Akkor most a foglalkozàsügyi üzemorvostòl pròbàljak? Aki kiàllìtja majd amùgy az eü. kiskönyvet. Vagy kinek kéne adnia beutalòt?

Van valakinek pontos infòja?



2020. szept. 9. 22:23
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%

Akárki adhatja közülük, de miért nem adnak?


A tüdőszűrés térítési díja minden 40 éves kor alatti lakos részére 1700 Ft.

A térítési díj fizetési kötelezettsége alól kivételt jelent, ha a vizsgálatra a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 4.§ (1) bekezdés a)-b) pontja szerinti szakképzési intézményekben tanuló (szakközépiskola, vagy szakiskola, beleértve a speciális szakiskolák és készségfejlesztő speciális szakiskolát is) az iskola orvos beutalójával érkezik és az ellátási területünkhöz tartozik.

Fiatalkorúaknak szülői beleegyező nyilatkozatot kell hozni akkor is, ha térítésköteles a tüdőszűrés!

2020. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekem se adott beutalót soha senki, de nálunk nem is kérik, lehet menni beutaló nélkül kiskönyvvel.
2020. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Beutaló nélkül lehet menni egy évben egyszer, csak akkor kell fizetni.
2020. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
40 év felett ingyen van évente egyszer, akkor nem is kell beutaló. Bármelyik orvos adhat. A kérdés csak az, hogy kinek a dolga. A háziorvosnak semmiképpen. Attól függ, hova kell. Ha munkavállaláshoz, akkor üzemorvos. Ha iskolába, akkor iskolaorvos. Ha nem ad, panaszt lehet tenni a kamaránál.
2020. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig egy valasz sem volt hasznos...nem a kerdesre valaszoltok es van aki a kerdest ertelmezni se tudja, hogy mihez kell!😆😠


A paragrafusokat magam is kitudtam keresni, felhivtam a tudoszurot is, 40 ev alatti csak beutaloval mehet barki, es fizetos! Ha iskolaorvos adna, ingyenes, de ö nem ad csak a nappalisoknak...

A haziorvos nem ad, mert nincs koze hozza...tehat a kerdesemre meg mindig nem kaptam valaszt! Beutalo nelkul nem lehet menni egyaltalan 40eves kor alatt!!

De most kitol kerjek beutalot??? Nem igaz, hogy ez ilyen bonyolult ebbe az orszagba...

2020. szept. 10. 08:06
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, így már világosabb és sajnos én is rosszul írtam fentebb, mert pont, hogy kell beutaló valóban. Iskolaorvost nem értem miért nem ad, nem hiszem, hogy annyira nagy meló lenne, bár lehet, hogy nem teheti meg estin, ez is érdekes.

Elvileg van egy kiskapu, de nem tudom, hogy ez mennyire működőképes.

Beutaló nélkül felkeresheted a tüdőbeteg-gondozó intézetet, és az ott dolgozó orvosok kérhetik a tüdőszűrő vizsgálat vagy az azt helyettesítő mellkasi röntgen vizsgálat elvégzését. Más ötletem nincs.

2020. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi utolso, ezt is olvastam, de ez sem igy van, hiszen felhivtam oket direkt. Kabare komolyan mondom!
2020. szept. 10. 09:15
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor csináld azt, hogy felhívsz több tüdőszűrő állomást és megkérdezed tőlük, hátha elvállalja valamelyik beutaló nélkül, 1700 Ft-ért. Vagy addig zargatod az iskolaorvost, amíg nem áll kötélnek, ha meg nem megy és kötelezően ezt fel kellene mutatni, akkor keresd fel az iskola illetékesét ezzel a problémával.
2020. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elvileg egyik sem vallalhat beutalo nelkul. 1700at mindenkepp fizetni kell, mert nem eu. okok miatt kell a rontgen.

Amugy maganba tudok meg menni, csak az 5-6000.

2020. szept. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!