Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akit mostanaban - amikor...

Akit mostanaban - amikor nincs országos veszelyhelyzet elrendelve - tesznek karantenba, azt nem kötelessége az illetékes onkormanyzatnak ellatnia (bevásárlással segíteni, stb), mint tavasszal?

Figyelt kérdés
Állítólag Kobanyan elhajtottak valakit az onkormanyzattol, hogy most nincs ilyen (és erre ő azt mondja, hogy akkor szépen el fog menni bevasarolni magának - ami hülyeség, mert létezik házhoz szállítás is)... És aki százéves és nem használ netet, nincs senkije, stb, azzal mi lesz?

2020. szept. 12. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a kora nyári időszakban tapasztaltam egy furcsa dolgot a kerületi önkormányzatnál:


Egy 93 éves bácsi bejött (félig-meddig éjszakai öltözetben nappal,) hogy Őt kirabolták, amíg aludt. Régóta egyedül él, azt sem tudja, hogy mi van a világban. Mit tegyen most?


Megkérdeztem volna, hogy van-e családja (gyermekei, unokái pl.) de IDEGENKÉNT HOGYAN? Tolakodni pedig nem illik cseppet sem.


Az ügyfél szolgálatos értetlenül nézett, hogy mit csináljon ezzel a helyzettel... ilyen is van.


Ui: van létjogosultsága a feltett kérdésnek. Nagyon is!

2020. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
De kötelessége, ha jelzi az illető, hogy nem tudja megoldani máshogy.
2020. szept. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha most is kötelessége, akkor mégis mennyiben más most a helyzet ilyen tekintetben, mint veszelyhelyzet idején?
2020. szept. 13. 06:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Önkéntes módon segítenél időseknek? Ez lenne a konkrét kérdésed?


Amennyiben a válaszod igen, azt megtudakolhatod az önkormányzattól ügyfél fogadási időben, hétköznapokon: hol és hogyan kell jelentkezni erre a folyamatos tevékenységre, stb.


Vagy pedig Neked van olyan idős hozzátartozód, akinek nem tudsz 0-24-ben segíteni a munkád/családod miatt?


1-es válaszoló voltam.

2020. szept. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olyan hozzátartozóm van, aki nem tudna magának bevasarolni, ha engem karanténba dugnanak.
2020. szept. 13. 06:58
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha engem bekarantenoznanak, akkor lehet, hogy őt is, mert szoros kontaktom lenne valószínűleg - bár nem együtt lakunk.
2020. szept. 13. 06:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Tavasszal hogyan oldottad meg ezt a problémát? Mennyiben változott meg az életed azóta?


Elismerem és megértem az elkeseredettségedet (szintén ugyanez a helyzet áll fenn nálam is.)


Talán még a családsegítő szolgálatnál tehetnek valamilyen irányban lépéseket.


(Én csak felületesen "bízom" azokban a hivatalnokokban, mert már többször volt az életem veszélyben a gyógyszer- és alkoholfüggő "társaságaik" miatt.) Nagyon nagy a bürokrácia, a korrupció idehaza.


Erősen megundorodtam a "férfiak" közelségétől bizonyos furcsa tapasztalatok hatására. (Most már csak fokozottabb utánajárás/leellenőrzés után vagyok hajlandó bizalmat szavazni bárkinek is...)


Üdv: egy középkorú Hölgy

2020. szept. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Tavasszal hogyan oldottad meg ezt a problémát? Mennyiben változott meg az életed azóta?"

Akkor legalább annyit tudhattam, hogy ha minden kötél szakad, az önkori megoldja...

2020. szept. 13. 07:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez kérdés engem is érdekel. Nekem csak 75 feletti hozzátartozóim vannak. Ha elkapnám a kovidot és bezárnának nem tudnék senkit megkérni hogy akasszon az ajtómra ennivalót vagy valtson ki nekem gyógyszereket. Mivel állítólag most már a karantén feliratot is postán küldik az sem kerülne az ajtómra mivel a postaládáig sem mehetek le. Tudom hogy van házhozszállítás de én nem szeretek neten fizetni ha covidos vagyok pedig személyesen nem lehet. De ha túl is lendülnék ezen sem túl gördülékeny a dolog a szomszédaim a kijárási alatt volt hogy egy hetet vártak mire megérkezett az árú. Kenyér szempontjából nem mindegy ha elfogyott. :/
2020. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!