Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A cukorbetegek évenkénti...

A cukorbetegek évenkénti laborvizsgálat/szakrendelésen megjelenését nem tolták ki későbbre a vírus miatt ?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lenne esedékes nálam,de inkább kerülném a zsúfolt szakrendelőt.
2020. szept. 13. 14:00
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minden halasztható vizsgálatot eltolnak, de a te esetedben én rákérdeznék mi a helyzet.
2020. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ööö laborvizsgálatra (vérvétel) egy cukorbetegnek nem évente egyszer kell menni hanem 3 havonta (persze ezt nem mindenki tartja pontosan, én is 4-5 havonta járok). Szóval többször egy évben.

A diabetológus orvosodhoz kell egy évben egyszer menni. Ő ad javaslatot arról hogy milyen inzulint/gyógyszert kell szedned. Ez a javaslat 1 évig érvényes, ezért kell évente egyszer menni. És ha nem mész el, lejár a javaslatod, akkor cseszheted, mert következő hónapban már nem fogja felírni a háziorvos a receptet.

2020. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam, a diabetológia szakrendelésre, amit évente egyszer kell.
2020. szept. 14. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor az van amit írtam. Ha inzulin használsz/gyógyszert szedsz, le fog járni az egy éves javaslatod, és a háziorvos nem fogja felírni a receptet.
2020. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pont erre vonatkozott a kérdés, hogy az 1 évet nem tolták e el többre.
2020. szept. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!