Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak szerintem is nő orvosok...

Csak szerintem is nő orvosok sokkal türelmesebbek mint férfi orvosok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 11:31
 1/6 A kérdező kommentje:
sokkal türelmesebbek és kedvesebbek szerintetek?
2020. szept. 16. 11:32
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Orvos vagyok én is és a párom is. Teljesen változó, hogy mi bosszant fel bennünket, de én azt tudom mondani, hogy mindketten nagyon türelmesek vagyunk. A felettesem férfi, ő rendkívül temperamentumos, ha valami nem úgy sikerül, ahogy eltervezte, akkor csapkod, toporzékol és káromkodik (elég cifrán) beteg előtt. Az asszisztensnője ugyanilyen. Szerintem nem feltétlenül igaz ez a megállapítás, hogy a nők türelmesebbek, ugyan általánosan igaz, ahogy az is, hogy empatikusabbak, de azok a férfi orvosok, akik nem az istenkomplexusuk kiélése miatt választották ezt a hivatást, hanem ôszinte szeretetből, ugyanezt el tudják mondani magukról.
2020. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A türelem és kedvesség nem attól függ, hogy férfi vagy nő. Találkoztam én már mindkét nemben mindenfélével. Kedvessel, átlagossal, barátságtalannal. De kifejezetten bunkó eddig inkább nők voltak velem. Főleg asszisztensek, ápolónők között van elég sok bunkó. Az orvos (férfi) meg tök kedves, mellettük meg ilyen bunkó segítők.
2020. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Vagy a női orvos türelmesebb a női betegéhez, mert jobban megérti. A férfi meg a férfihez, ugyanezért. Én nő vagyok, női háziorvosom volt, türelmes volt, alapos, de már nem háziorvos. Férfi orvoshoz mentem át, hát, szinte meg van sértve, ha odamegyek, mondhatni kitessékeltet az asszisztenssel, meg sokszor ott sincs. Pedig tényleg van egy betegségem, amit azért nézni kellene.
2020. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nő volt a háziorvosom. Kedves és türelmes. Néhány éve nyugdíjba ment. Utána egy fiatalabb férfi lett. Párszor már voltam nála. Ő is ugyanolyan kedves és türelmes :)
2020. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen változó, nem a nemétől függ. Általában magánrendelésen rendesebbek, főleg mert nem idegesíti fel őket a sok tahó.
2020. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!