Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elmegyek egy problémával...

Ha elmegyek egy problémával magánúton orvoshoz és ő további vizsgálatokat kér (pl. vérvétel, MR stb.) akkor azokat is magánúton kell megcsináltatnom?

Figyelt kérdés
2020. szept. 19. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Beutalót csak a házidoki adhat, legalábbis csak azt fogadják el sztkban. És ha a házidoki nem látja okát annak h beutalót adjon, akkor nemtudsz elmenni ezekre a további vizsgálatokra tb alapon.
2020. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban utana nem kell maganuton folytatnod, hacsak nem akarod nagyon gyorsan elintezni az egeszet.


Amugy attol fugg mennyire akarnak lehuzni vagy milyen maganhelyre mentel. Irok peldakat:

Ha elmesz maganrendelesre egy proktologushoz a vegbelbajod miatt. Akkor megvizsgal blabla es elmondja mit javasol. Tud receptet adni, tud beutalot adni tb-re ha o korhazban is dolgozik. Sot vervetelre is el tud kuldeni.

Vagy azt mondja elso korben menj a haziorvsohoz es kerj tole beutalot vervetelre majd azzal jelentkezz ujra nala. Es utana annak fnyeben ad beutalot mashova.


Azt tudd hogy a legtobb maganorvsnak van egy allami korhazban is egy allasa vagy felallasa vagy be tud kuldeni valakihez. Termezetesen vannak igazi magankorhazak ahol mindent megcsinalnak de ott is a legtobb orvos "bejaros".


Tehat megha elso korben azt is javasolja az orvosod majd hogy menj csinaltass egy mr-t a pont pont pont helyen, akkor nezzel sepen es kerdezd meg ezert kell e fizetned...ha azt mondja igen es ennyit meg ennyit akkor kerdezd meg van e mas lehetoseg mert jelenleg ezt nem tudod kifizetni. Es akkor legkesobb elmondja hogyan kell akkor intezni.

Persze ha bekuld a munkahelyere akkor ott meg erdeme skis boritekokban osztogatni a penzed halad jeleul foleg ha viszonylag hamarra es nem 3 honappal kesobb kapsz idopontot a vizsgalatokra (ugyanis tudd olyankor masokat beelozve tesznek be teged...), de ha amagadtol nem jutna eszedbe adogatni penzt nekem volt amikor eleve azt mondta a magandoki. Na bekuldom a gizikehez menjen oda 6-ra megcsinal maganak vervetelt de vigyen mar 2000 ft neki, tudja egy angyal. Hat ebbol ertettem ez bizony haveri alapon van a tb terhere...ertsd maganbeteg vagy de azet bekuldenek a tb rendszerbe a vizsgalatokra.



Szoval ne aggodj. Meg ha komoly a baj beszelj a hazidokidsal is mert a sima laborokra be tud o is utalgatni azokert kar 10-20.000-et kifizetgetni.

Viszont elso nagyon rosszul irta sok beutalot csak a szakorvos tud adni pl mr rotgen es sokfele uh-ra is vagy mammografiara...azaz a hazidoki a szakorvoshoz tudna beutalot adni. De az a szakorvos jo eellyel valahol maganban is rendel igy ha odamesz o egybol a korhazba vagy a rendelointezetebe kuldbe igy a hazidokis utat "megsporolod" persze ez a magandokinal kerul vagy 25.000-be

2020. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Beutalót csak a házidoki adhat"

Ez biztos így van? Legutóbb ultrahangra az endokrinológusom adott beutalót, simán elfogadták.


Annyira tapasztalatlan vagyok ebben, mert eddig vidéken éltem, ahol volt egy viszonylag nagy (megyei) kórház és mivel az több rokonunk és családi barátunk is ott dolgozott orvosként, vagy vezető pozícióban, ezért kb. vagy telefon után rögtön mehettünk, vagy írtak egy papírt X vizsgálatról, átsétáltam vele a másik épületbe és már csinálták is.


Most igazából csak fogamzásgátlót szeretnék felíratni, azt meg nem akarom otthon... Budapesten tanulok, az idő nagyobb részében itt is vagyok és az egyik barátnőm adta meg az orvosa elérhetőségét, hogy ő biztos felírja. De nagynéném meg nem szedheti ilyesmiket trombózisgyanú miatt és nem tudom, hogyha engem is elküld még vizsgálatokra, akkor azokat is magánhelyen kell csináltatnom, vagy kérhetem a kórházban is?

2020. szept. 19. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha magánorvos ad bármilyen beutalót, az fizetős lesz. Nem csak a háziorvos adhat beutaltót, szakorvos is, de akkor lesz ingyenes a vizsgálat, a TB finanszírozott a szakorvos. Sőt, MR-re a háziorvos nem is adhat beutalót, csak a szakorvos.
2020. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értettem ingyenesre csak a házidoki adhat. Legalábbis itt nálunk az sztkban kivan írva minden ajtóra hogy magánorvosi beutalót nem fogadnak el. Máshol lehet nem igy van
2020. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem értem, hogy lehetne kikötni, hogy magánorvos nem adhat beutalót oda, vagy azt nem fogadják el, ilyen szabály nincsen és nem is tehetik meg. A másik meg az, hogy nem is lehet sokszor tudni ki milyen orvos, sőt ahogy már fentebb írták sok esetben ugyanaz az orvos rendel államilag finanszírozott alapon is és magánúton is. Sztk-ban max. azt köthetik ki, hogy külsős beutalót nem fogadnak el, vagy körzeten kívülit.
2020. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!