Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy milyen védőoltásokat kaptam életem során?

Figyelt kérdés

1986-ban születtem. Például nem tudom, hogy kaptam-e MMR oltást, vagy csak külön kanyarót, ezekből egyet vagy kettőt-e.

Van valahol táblázat a hazai oltási rend változásairól, évekre lebontva?

Illetve másik kérdés ennek értelmezéséhez: ha mondjuk 1991-től kötelező a második MMR oltás 11 éves korban, akkor ez csak az 1991-től születettekre vonatkozik (tehát 2002-ben kaptak először a gyerekek), vagy onnantól mindenki, aki 1991 után töltötte be a 11 éves kort?



2020. szept. 20. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Oltási kiskönyved nincs meg? Abban kellene vezetve lennie, hogy milyen oltásokat kaptál. Van egy gyerekkori, illetve egy felnőttkori (14 év feletti)
2020. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, gondolom szüleimnél van, ha megvan egyáltalán. De felnőttkoromban kaptam háziorvostól influenza meg kullancs encephalitis védőoltásokat, és egyszer sem kérte a kiskönyvet, szóval azok tuti nincsenek benne.

Jó lenne, ha elektronikusan fel lenne töltve valahova, pl. EESZT.

2020. szept. 20. 15:40
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy van, amit felnőttkorban érdemes beadatni, vagy pótolni? Simán kérem a háziorvostól vagy besétálok egy magánrendelőbe és kérdés nélkül adják? Vagy olyan helyre kell hozzá utazni, ami veszélyesnek számít?

Olyanokra gondolok, mint Hepatitis A.

2020. szept. 20. 15:42
 4/10 Metionin ***** válasza:
A védőnőt keresd fel ott ahol gyerek voltál, be van jegyezve az összes oltás. Nekem a gimis koliban elvették a kiskönyvemet és nem kaptam vissza, az egyetemi felvételihez meg kellettek volna az oltások. A védőnőhöz elmentem, kikereste őket és adott róla egy listát amit bemutathattam. 90-es vagyok.
2020. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: Köszi szépen, ez hasznos tipp!

Amúgy Magyarországon van rutin tuberkulin teszt, és második BCG-oltás azoknál, akiknél ez negatív?

2020. szept. 20. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Hpv oltást adasd be!

Rubeola ill bárányhimlő sem árt

2020. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Honnan tudom, hogy HPV-vel nem vagyok már fertőzött? Úgy tudom, férfiaknál nincs tünet.
2020. szept. 20. 17:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretném a listát, nincs oltási könyvem, a betegéletutam csak 2011 évig visszanézhető. A védőnőt hogyan lehetséges megtalálni?
2020. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

“6: Honnan tudom, hogy HPV-vel nem vagyok már fertőzött? Úgy tudom, férfiaknál nincs tünet.“

Std tesztet csináltathatsz, de a hpv oltás akkor is jó, ha már fertőzött vagy

2020. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lányom is 1986-os. Külön kapta a kanyaró-oltást, majd később a rubeola-oltást és a mumpsz-oltást. 11 éves korában pedig már MMR-t kapott.

De persze az a jó, ha azt kérdezed meg a védőnőtől, pontosan mit adtak be neked.

2020. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!