Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs háziorvosom, akkor...

Ha nincs háziorvosom, akkor kivel tudnék felíratni fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

Volt egy kisebb balesetem, este az ügyeletre mentem be, megvizsgáltak, nincs törés, se ficam, se semmi, csak a fájdalom. Távozáskor azt az instrukciót kaptam, hogy menjek el a háziorvosomhoz, ő kiír táppénzre, ha akarom, és gyógyszert is ő ír fel. Kérdeztem, ők nem írnak receptet az ügyeleten.

Viszont év eleje óta nincs háziorvosom, a járvány legelején voltam nála, de elzavart, mert hogy nincs szüksége olyan páciensre, aki csak akkor megy, ha baj van, én miért nem tudok beköszönni minden év elején egy ajándékcsomaggal, mint mindenki más?! XD


Más háziorvos a járványra hivatkozva nem vállalt, a lakóhely szerint akihez tartozom meg nagyon messze van, nem reális az odautazás...



2020. szept. 24. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget lehet kapni vény nélkül. Nekem a Cataflam Dolo jött be.

Ugyanaz a hatóanyaga mint a vénnyel kapható Cataflam V-nek, csak feleannyi van benne. Ha bevesz az ember kettőt, olyan mintha egy V-t vett volna be.

2020. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És dupla annyiba kerül...

Napi 2-3 szem esetén jelentős a különbség.

2020. szept. 24. 10:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne a saját háziorvosodhoz hazautazni????

Telefonon elmondod, mit szeretnél. Felírja. Te meg elmész a gyógyszertárba és kiváltod. Nem kell papír alapú recept.

Ha ő nem segít (bár ilyet nem tehet) akkor megkérsz valakit, hogy írasson neked. Anyukád, apukád, tesó, barátnő, akárki.

2020. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ahogy a 3-as írja. Végérvényesen meghosszabbították az e-recept felírási lehetőséget. Nem is kell az orvossal beszélni még telefonon sem, az asszisztens felírja a felhőbe.
2020. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
2: eldöntheted, hogy a sebesülésed fáj jobban, vagy a pénztárcád....
2020. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ilyen "orvos" van,nekem megéri a drágább vény nélküli is csak ne lássam a pofáját...
2020. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a háziorvos is köteles elfogadni a választásod, akinek ellátási területén van a tartózkodási helyed bejelentett címe (lakcímigazolvánnyal lehet igazolni).

Ő átkér a jelenlegi, lakóhelyed szerinti háziorvostól; ott nincs intézni valód.

Aztán, ha tartósan a lakóhelyeden fogsz élni, akkor a lakóhelycímed alapján felveteted magad az ottani háziorvosnál, aki szintén intézi az átvételed.

Évente egy alkalommal indoklás nélkül is lehet háziorvost változtatni; indokolt esetben gyakrabban is. Például, az élőhely változása, indok.

Célszerű átjelentkezned, mert ha gyógyszert fel is írnak látatlanban (bár ezt inkább csak a folyamatosan szedett gyógyszereknél teszik, azt is csak egy ideig, mert időszakosan szükséges ellenőrző vizsgálat, hogy nem kell-e adagolás-, illetve, gyógyszer változtatás), szükség lehet olyan vizsgálatra, amihez nélkülözhetetlen a személyes kapcsolat.

A háziorvosi hálózat célja az általános, elérhető egészségügyi alapellátás biztosítása. Ennek nem felelne meg, ha csak a lakóhely szerinti cím háziorvosa lenne köteles elfogadni a jelentkezőt. Aki távol él és csak ritkán látogat haza, annak nem életszerű a messze lévő háziorvoshoz járnia, ha senki sem lenne köteles elfogadni a jelentkezését a tartózkodási helyén.

Az ajándék elvárásra nem tudok mit írni. Az évenkénti megjelenést azért említhette, mert enélkül nem kap „fejpénzt” az OEP-től, de hát…

2020. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Kezdem azt hinni, hogy a maganrendelok meg csak nem is dragabbak.
2020. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!