Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházakban miért csak...

A kórházakban miért csak szikés (hideg késes eljárás = olló vagy szike) megoldás van az uvula (nyelvcsap) rövidítésére?

Figyelt kérdés

Különböző helyeken lévő szakrendeléseken, több orvost is megkérdeztem és mindenhol csak a fenti választ kaptam.


És, amikor szóba hoztam a lézeres vagy ultrahangos lehetőségeket, akkor nem azt mondták, hogy itt nem végzünk olyat, vagy nincs eszközünk hozzá, hanem azt, hogy még csak nem is hallottak róla.


Az elmúlt kb. 10 évben több helyen is jártam, és mindenhol ez volt a reakció. Igaz ezek mind "SZTK" rendelések voltak.


Viszont egyetlen guglizással rengeteg ultrahangos, lézeres és egyéb lehetőség jön fel. Persze ezek vagy magánklinikák, vagy egyéb intézmények. Azt persze nem tudhatom, hogy melyik mennyire valós, mert F.O.G rendelésen egyetlen orvos sem mondott róla semmit, és privát oldalon azt ír az ember, amit akar.


Csak azt találom több mint furcsának, hogy nem elzárkóznak, vagy leszólják ezeket az eljárásokat, hanem azt állítják, hogy nem is hallottak róluk.


Most akkor mi a helyzet?


A teljesség igénye és válogatás nélkül íme néhány link a Google keresés első oldaláról:


[link]


[link]


[link]


[link]



2020. szept. 26. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem éri meg a kórháznak csak ezért lézert tartani. Szike+fonál+tű összesen max 2000 Ft, az elektrokauter szintén olcsó és rendelkezésre áll. A lézer fenntartása ennél sokkal több. Ilyen eszközöket olyan helyen érdemes tartani ahol a beteg FIZET az ellátásért. Ez ilyen úri módi amit szeretnél.
2020. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt még el is fogadnám, de miért tagadják még a létezését is?
2020. szept. 28. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem senki nem szokta tagadni, szimplán nem hallott róla a kolléga, mert egy nüansznyi, orvosi szempontból elhanyagolható dolog.
2020. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Orvosi szempontból elhanyagolható dolog az, hogy egy beavatkozást el lehetne végezni a vágás, vérzés, varrás majd az esetleges varratszedés kelletlenségei nélkül is?


Elhanyagolható dolog, hogy a technológia fejlődés megengedné, hogy a beteg egy kicsit kevésbé érezze magát sz@rul?

Persze ez sosem volt szempont az orvoslásban. A beteg csak szenvedjen, azért beteg!


Ja és ha fizetsz eleget, akkor talán egy gyakorlott főorvos fog műteni, ha egy kicsit kevesebbet, akkor egy szakorvos vagy szakorvosjelölt, ha nincs pénzed, akkor egy rezidens s megteszi - gyakorlásnak jó leszel neki is.


És milyen orvos az, aki nem követi folyamatosan a szakterületének eseményeit, változásait? Még, akkor is ha az káros, legalább tudjon róla és tudjon tájékoztatást adni a betegnek.


Lassan már egy takarítónak is utánaképzésre kell járnia, de az orvos nem tud egy olyan dologról, amiről egy szimpla uvula műtét guglizással tucatszámra dobja ki a net a találatokat.


Ugyan már! Komolyan?

2020. szept. 28. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A szimpla uvula mütét elektrokauterrel kb. fél perc. Persze lehet mindenféle fancy dologgal bohóckodni. Ha a beteg ilyet akar fizesse meg.


Ami meg a főorvos-szakorvos-rezidens baromságodat illeti, egy szakorvos meg egy főorvos között annyi a különbség, hogy a főorvos öregebb. Pont. Ami a pénzt illeti, ha adsz pénzt annyit érsz el, hogy egy korrupt orvos fog mosolyogva műteni semmi többet.


Nem lehet mindent követni a szakterületen belül, mert az adott szakterületek is hatalmasak. És egy gégész inkább legyen képben a fej-nyaki tumorok modern kezelésében, mint egy banális uvula műtéttel kapcsolatos alternatív eszközös bohóckodásban.


Egyébként esetedben gondolom arról szól a történet, hogy a magánhoz csóró vagy az állami meg nem tetszik, ezért hisztizel. Hát ez van, így jártál.

2020. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Először is nem hisztizek, csak elmondtam mit tapasztaltam, és a dokik beteghez való hozzá állásáról, a beteg felé történő lekezelő, durva és agresszív megnyilvánulásaikról még nem is beszéltem.


Mivel fentebb a kolléga szót használtad, feltételezem te is orvos vagy, vagy legalább is egészségügyi dolgozó, ami az utolsó mondatot hangvételéből is tökéletesen látszik.

Gratulálok, és köszönöm.


Abban tényleg igazad van, hogy csóró vagyok. Viszont az állami nem azért nem tetszik mert állami, hanem azért amilyen. És ebben jelentős szerepük van az ott dolgozó orvosok betegekhez való viszonyulásának, és a velük való kommunikációnak, vagy pont annak hiányának.

És igen, ha tehetném, akkor azonnal húznék egy drága magánrendelésre, ahol lehet ugyanaz az orvos, aki "sztk"-ban le sem sz@rt, ott máshogy állna a fizető ügyfélhez. (Más orvosi területen, de van ilyen tapasztalatom.)


Ha egy szimpla uvula műtét elektrokauterrel kb. fél perc (és a szavaidból azt veszem ki, hogy ez elérhető állami keretek közt is), akkor miért nem javasolta egy orvos sem? Csak a szike meg a szike meg a szike. És itt nem egy helyen, nem egy orvosról beszélek.


Ami a pénzes dolgot illeti, az egy rokonommal történt meg. Neki mondta egy "valamilyen nagy" orvos, hogy milyen szinten mi a tarifa. Igaz az nem F.O.G. műtét volt. Ezzel is csak az orvosi hozzáállást szerettem volna szemléltetni.

2020. szept. 28. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

"Ha egy szimpla uvula műtét elektrokauterrel kb. fél perc (és a szavaidból azt veszem ki, hogy ez elérhető állami keretek közt is), akkor miért nem javasolta egy orvos sem? Csak a szike meg a szike meg a szike."


Nagy eséllyel mind ezt javasolta. Elektrokauter egyenlő szike. Gyakorlatilag elektromos szike. Kommunikációs hiba, de normál szikét egyre kevésbé használunk már.


"Ami a pénzes dolgot illeti, az egy rokonommal történt meg."


Jó, akkor oszd el hárommal, kivéve ha ortopédus mondta, ők tényleg f.szok ilyen téren. És nem biztos, hogy rosszabb lesz az eredmény, ha rezidens operál, egyrészt nem operálnak egyedül, másrészt nagy eséllyel ők a leglelkiismeretesebbek.

2020. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kekeckedésből, de olvasd már el újra a kérdést!

Konkrétan leírtam hogy fogalmaztak az orvosok: hideg késes eljárás = olló -> vágás + varrás + ami kell.

Szó sem esett semmilyen elektromos késről. Mint mondtam a lézert meg a rádiófrekvenciát egyenes ismeretlennek nevezték.


Nem osztom el hárommal, mert közeli hozzátartozó és én ebben (ha másban nem is) hittem/hiszek neki. Valami gyomor műtét volt.


Az ortopédusokról és a reumatológusokról meg inkább ne nyissunk újabb témát, mert rájuk még gondolni sem akarok. Szintén van saját és közeli rokon általi tapasztalat. És nem csak pénz területén, de alázni azok aztán tudnak keményen.

2020. szept. 28. 22:57
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ha a rokonaid is ekkora arccal jelennek meg a kollégáknál, akkor nem kell csodálkozni.


Egyébként az alázás úgy szokott történni, hogy "Fogyjon le!".

2020. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, csóró vagyok.

Igen, így jártam.

Igen, ezért megérdemlem, hogy káromkodva kiabáljon velem az orvos, mert öklendezni merészeltem egy F.O.G. vizsgálaton.


De hol olvastál tőlem arcoskodást, vagy előítéletet bármelyik hozzászólásomban (ezidáig), bármelyik szakirány iránt.

Csupán feltettem egy kérdést, amire te nem válaszoltál érdemben, viszont a lekezelő hangnemben történő a kioktatás az kapásból ment.


A válaszaid stílusa alapján te is ugyanolyan undorító lelkületű, beképzelt, istenkomplexusos "orvos" vagy (már ha orvos vagy), akihez az emberek csak gyomorgörccsel mennek - már ha elmennek -, vállalva a megalázást.

Az ilyenek miatt utálják a legtöbben az orvosokat.

Büszke lehetsz magadra. Gondolom az is vagy.


Válaszolhatsz, ha akarsz, de én befejeztem. Elég nekem ha egy szakrendelésen küldenek el a p.csába, nem kell ezt még itt is hallgatnom.


..I..

2020. szept. 29. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!