Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A műtős maszk állitólag a...

Nagy zigfrid kérdése:

A műtős maszk állitólag a beteget védi azorvos álltal kilélegzett virustól, tehát ha megforditjuk a maszkot a szines rész van kifelé ,akkor befelé véd a virustól ?

Figyelt kérdés

#COVID #Műtős maszk
2020. okt. 4. 11:01
 1/7 anonim válasza:
Olyan mintha normálisan tartanád, csak másabb egy kicsit.
2020. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a seggedre teszed akkor meg virágillatúvá varázsolja a pukit.
2020. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem. A sebész maszkok, illetve a textil maszkok is kifele védenek. Nem engedik fröcskölni a váladékokat a külvilágba.
2020. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Így van. Arra jó, hogy ne fröcsköld rá mindenkire a nyálad meg a taknyot!!! Enélkül fröcsög mindenhová, csupa nyál meg takony minden.
2020. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha normálisan beszélgetsz valakivel 20-30 centis távolságból, nem látod, de teleköpöd az arcát a nyáladdal. Mivel a vírusok és baktériumok is a testváladékokkal, illetve az abban megtalálható sejtekben utaznak, így terjednek át a betegségek egyik emberről a másikra (persze van számtalan egyéb mód is). Ezen kívül ront a helyzeten, ha előtte beköhögtél a levegőbe nyitott szájjal és valaki a valadékrészecskékkel teli levegőt belélegzi. A maszk a testváladékok kilégzését hivatott megakadályozni.
2020. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna tudni,hogy véd-e engem a külvilágtól ?Ezt nem tudtam meg.
2020. okt. 7. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig én is leírtam (#5).

Nem, nem véd meg. Ha mindenkin van, kölcsönösen véditek egymást.

2020. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!