Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha egy hónapja...

Mi történik, ha egy hónapja szűnt meg a TB-m és pl. eltörik a lábam?

Figyelt kérdés

A kérdés kissé elméleti.

Utólagosan passziváltattam az egyetemen, és úgy tudtam, hogy 45 napig még van TB-m. Legalábbis interneten több helyen ezt írták. Ma be kellett menjek egy papírért és azt mondta az ügyintéző, hogy a passzív státusz pillanatától megszűnt a társadalombiztosításom.


Természetesen ezután egyből mentem ügyintézni mindent is. Ugyanakkor felvetődött bennem a kérdés: 3 hete nincs biztosításom, mi történik ha balesetem lesz?

Minden egyes drága és olcsó kórházi költséget, ct, mr, röntgen, stb.-t simán visszafizettetnének? Vagy lenne kibúvó?



2020. okt. 5. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A passzív státusz pillanatától megszűnt, de 45 napig még érvényes.
2020. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

A passzív státusz azért bizonytalanít el, mert ha fizetés nélküli szabira mész, ott sem jár a 45 nap türelmi idő. De ezt majd megmondják mások.

Mivel bejelentetted a NAV-nál, hogy fizetni akarsz, már zöldre is váltott a lámpád, nem fognak kifizettetni semmit. Akkor kell csak fizetned utólag az ellátásért, ha legalább 3 hónapig nem fizettél.

(Július óta van ez így, azt megelőzően ebben az esetben sem kellett, csak a tb elmaradást)

2020. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erdekes, en is voltam passziv feleven (2019-ben),direkt ra is kerdeztem, nekem azt mondtak, hogy tb akkoris is van. Jartam orvosnal abban az idoben, eleg sokat is sajnos, nem jelezte senki, hogy problema lenne.
2020. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyugi, passzív alatt is jogosult vagy eü szolgáltatásra. Tbj talán 22p.

Az új paragrafusok még nincsenek fejben, 20 évig a régi kellett :)

2020. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ❤
2020. okt. 5. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!