Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha egy hónapja...

Mi történik, ha egy hónapja szűnt meg a TB-m és pl. eltörik a lábam?

Figyelt kérdés

A kérdés kissé elméleti.

Utólagosan passziváltattam az egyetemen, és úgy tudtam, hogy 45 napig még van TB-m. Legalábbis interneten több helyen ezt írták. Ma be kellett menjek egy papírért és azt mondta az ügyintéző, hogy a passzív státusz pillanatától megszűnt a társadalombiztosításom.

Természetesen ezután egyből mentem ügyintézni mindent is. Ugyanakkor felvetődött bennem a kérdés: 3 hete nincs biztosításom, mi történik ha balesetem lesz?

Minden egyes drága és olcsó kórházi költséget, ct, mr, röntgen, stb.-t simán visszafizettetnének? Vagy lenne kibúvó?

okt. 5. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
A passzív státusz pillanatától megszűnt, de 45 napig még érvényes.
okt. 5. 12:14
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

A passzív státusz azért bizonytalanít el, mert ha fizetés nélküli szabira mész, ott sem jár a 45 nap türelmi idő. De ezt majd megmondják mások.

Mivel bejelentetted a NAV-nál, hogy fizetni akarsz, már zöldre is váltott a lámpád, nem fognak kifizettetni semmit. Akkor kell csak fizetned utólag az ellátásért, ha legalább 3 hónapig nem fizettél.

(Július óta van ez így, azt megelőzően ebben az esetben sem kellett, csak a tb elmaradást)

okt. 5. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, en is voltam passziv feleven (2019-ben),direkt ra is kerdeztem, nekem azt mondtak, hogy tb akkoris is van. Jartam orvosnal abban az idoben, eleg sokat is sajnos, nem jelezte senki, hogy problema lenne.
okt. 5. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyugi, passzív alatt is jogosult vagy eü szolgáltatásra. Tbj talán 22p.

Az új paragrafusok még nincsenek fejben, 20 évig a régi kellett :)

okt. 5. 12:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ❤
okt. 5. 13:00

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!