Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent ma, 2020-ban...

Mit jelent ma, 2020-ban mentősnek lenni Magyarországon? Azok véleményére vagyok kíváncsi, akik jelenleg is mentősként dolgoznak (a többit ld. alább)

Figyelt kérdés

Én csak nagyon felületesen ismerem a mentős szakmát, azt viszont tudom, hogy a mentősök fizetése (akiknek úgy hiszem hogy az egyik legfontosabb és legfelelősségteljesebb a hivatásuk) egyrészről vérlázítóan alacsony, másrészről a velük való bánásmód - legalábbis az állam részéről - szinte már bicskanyitogató. (Pl. régebben olvastam ezt a cikket és a bicska nyílott ki a zsebemben, hogy jelenleg mi magyarok, Magyarországon itt tartunk: [link]


Én komolyan és őszintén azokat az embereket csodálom, akik ilyen alávaló és embertelen körülmények ellenére is képesek csinálni ezt a hivatást (egyáltalán azon lepődök meg, hogy van még mentős ma Magyarországon.)


Engem komolyan és őszintén érdekelne, hogy mégis mi lehet a motiváció a jelenlegi körülmények ellenére is, hogy az ember ebben a szakmában dolgozzon?


Azt olvastam, hogy az egyik ok állítólag az "adrenalin löket", a másik pedig a "hivatástudat".


Én viszont egyszerűen nem tudom épp ésszel felfogni és megérteni, miféle "hivatástudat" az, amiért az ember "tisztességben éhen halhat" - ugyanakkor a megbecsülése alig lesz több, mint a háromműszakos, külföldi illetőségű "droidgyárban" éhbérért dolgozó munkásnál.


Ezért igazán hálás lennék, ha néhány olyan személlyel tudnék őszintén beszélgetni erről a témáról, hogy tulajdonképp milyen lelki és pszichikai motivációs erő az, ami őket ennek a hivatásnak a folytatására ösztönzik ITT MAGYARORSZÁGON (még a jelenlegi, embertelen és alávaló körülmények ellenére is).



2020. okt. 6. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
Milyen embertelen és alávaló körülményekről beszél ?
2020. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ez csak a média által generált hiszti.Mentõsként nettó 450 ezret vittem haza, ami nem egy rettentõ magas összeg de szerintem nem ad okot panaszra.A körülményeket meg elsõsorban az ott dolgozók teremtik meg és ne csodálkozzon senki ha maga alá xarik és senki nem akarja majd elpucolni.
2020. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Gondolom ezt mentőorvosként vitted haza, nem mentőápolóként.
2020. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen embertelen és alávaló körülményekről beszél ?"


Ugyan én nem vagyok mentős, de meglehetősen közeli kapcsolatban állok eggyel. Olyanokra kell gondolni, minthogy nincs mosógép, tisztítószer, ezért a ruhákat haza hordják. Nem egy esetben kötelező túlóra van az emberhiány miatt. Van olyan, akinek évek óta nincs új ruhája és még a 2010-es évek előtti piros ruhát hordja, volt aki inkább magának vett (bár azt itt megjegyzem, hogy nekik azt ígérték, hogy amint meg lesz az új egyenruha, ők kapják az elsőket, akik a legrégebbieket használják).

Vagy épp a fizetésekre: egy mentőgépkocsi vezető nagy átlagban 150-160, egy egyszerű ápoló 160-180 ezer forint körül keresett nettóban. Még néhány éve vita is volt belőle, amikor nyilatkozták hogy "a mentősök nemzetgazdasági átlag felett keresnek" és az egyik politikai nagyokos megmondta, hogy a mentőápolók nettó 250 körül keresnek. Erre jött a válasz hogy még bruttóban sem kapnak sokan annyit. Persze ebben is igazad van, mentőtisztként már kezdőként nettó 250 körül kapnak, orvosként pedig kezdőként is nettó 300 felett (ami nem kiemelkedő, de sokkal jobb mint a garantált bérminimum).

De ugyanúgy beszélhetünk arról, hogy nem tüntethetnek, fenyegetik és zsarolják őket, nem nyilatkozhatnak nyilvánosan, nem lehetnek őszinték, mert kirúgás jár érte. Arról nem beszélve, hogy a sztrájkjog a köreikben (egyébként érthető okokból) nem létezik. Még részlegesen sem.

Vagy arról, hogy nem egy esetben a mentők napjából felvonulást csináltak. Pedig mesélte a közeli ismerős, hogy régen családi napok voltak, strandolás, főzőcskézés, baráti sportok és egyebek. Most meg ugyanúgy munka, civileknek bemutatók.

Ráadásul a pótlékok és cafateria nagy részét is elvették tőlük. Pontosabban állítólag beépítették a bérükbe, csak épp ez a közalkalmazotti bértáblából maradt ki.

2020. nov. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Hát mondhat bárki bármit de engem ezek se tántorítanak el attól, hogy bele kezdjek :D


Most fogok végezni gimivel, utána mentőápolóként szeretném folytatni majd ezt követőleg tapasztalat szerzés után mentőtisztként. Sokan mondták, hogy hallgassak meg több ember véleményét, mert biztosak abban, hogy majd az el fog tántorítani. Sokan meséltek már de nem jött még össze.

Úgyhogy maradt az utolsó próbatétel: Saját bőrön megtapasztalni milyen is ez a munka :DD Itt esnek el sokan, bízom benne, hogy én nem fogok.

2020. nov. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!