Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell vezetni egy...

Hogyan kell vezetni egy egészségügyi dokumentációt?

Figyelt kérdés
Ne linkeljetek be semmit, csak a lehető legrövidebben ÍRJÁTOK LE!

2020. okt. 18. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyenre gondolsz. Papíralapú vagy elektronikus dokumentáció. Az alapvető bármelyik típusnál, hogy alapadatok, TAJ szám szerepeljen benne, valamint a különféle allergiákat jól látható módon, kiemelve szintén jelöljék. Az eü. ellátás függvényében bármi más kerülhet bele, ami az adott személyre vonatkozik. Vitális paraméterek, vizsgálatok elrendelése, azok eredménye, gyógyszer beállítások stb. Igazából nem konkretizáltad a kérdést tehát csak nagyvonalakban írtam ezt-azt.
2020. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz kérdésre nem lehet jó választ adni. A kérdésed túl általános, máshogy dokumentál egy háziorvos és máshogy egy belgyógyász,ráadásul konkrétan mire gondolsz? Záróra, ambuláns lapra, halottvizsgálati bizonyítványra, látleletre, lázlapra, kórlapra vagy mire?
2020. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem ennyi van csak leírva feladatként. Elektronikusan való dokumentaciorol van szo de csak így általánosan
2020. okt. 18. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd én orvos vagyok, de ez egy idióta kérdés, de ezek szerint ez nem a te hibád.


Én egy alap orvosi dokumentációt tudok leírni.

A dokumentáció mindig tartalmazza a legelején a beteg adatait, név, születési idő, lakcím, anyja neve, TAJ szám, továbbá a megjelenés időpontja az orvosnál.

Ezt követi általában egy anamnézis nevű rész, ahol leírjuk a beteg betegségeit és műtétjei születésétől. Ide írjuk a szedett gyógyszereket, gyógyszerallergiákat, káros szenvedélyeket dohányzás stb.

Ezt a részt követik a jelen panaszok. Miért van ott a beteg, pl. Egy hete köhög. Ilyenkor rákérdezünk olyan panaszokara is, amit nem mond a beteg pl. hogy lázas-e.

Ezt a részt követik az alkalmazott vizsgálatok és azok eredményei. Fizikális vizsgálat, Röntgen stb.

Majd az alkalmazott kezelés és a vizsgálatok összefoglalása jön. Végül javaslatok a betegnek, hogy szedje a gyógyszereit, mikor menjen kontrollra stb.

2020. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!