Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy pajzsmirigy betegség...

Egy pajzsmirigy betegség kivizsgálása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Fennáll nekem most a gyanúja, hogy vagy pajzsmirigy alul-vagy túlműködésem van, és el kellene mennem kivizsgáltatni. Nagyon félek minden ilyesmitől, és lélekben már szeretnék előre felkészülni, mi várható.

Esetleg ha valakinek volt már része hasonlóban, megosztaná velem, milyen volt, hova kellett elmenni, miket csináltak...?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 18. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Ha kövér vagy, akkor a pajzsmirigy betegségbe menekülni csak önámítás. A pazsjmirigy betegség esély 1/250000, az kövérségé 1/3. Vagyis kevesebbet kell enni, mozogni és kész.
2020. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok kövér.
2020. okt. 18. 15:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Emellett nagyon egészséges életmódot folytatok.
2020. okt. 18. 15:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vért vesznek és laborvizsgálatot csinálnak belőle. Ez az első lépés tudtommal.
2020. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Laborvizsgalat és esetleg ultrahang. Nagyjából ennyi az egész.
2020. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Laborral kezdenek, ultrahang, esetleg CT/MRI.

Az egyetlen fizikai vizsgálat, a kitapogatás.

2020. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nekem pajzsmirigy túlműködésem van, és a nyakamon idővel egy kisebb pukli kezdett nőni. Fájdalom nem volt a miatt.

Először csináltak egy nyaki ultrahangot, utána elküldtek vérvételre. A vérképen jól látszott, hogy a TSH értékeim nem jók nincsenek a referencia értéken belül.

Ezután elküldtek izotópvizsgálatra mert a nyaki ultrahangnál golyvás részt találtak rajta.

Ez után a korábbi vizsgálatok eredményeivel el kellett mennem egy Endokrinológushoz aki felírt egy-két gyógyszert.

Egy hónap múlva vissza kellett mennem hozzá friss vérképes eredménnyel. Nekem a puklit a nyakamon nagyon nagynak ítélték meg az ultrahangnál ezért az Endokrinológus elküldött egy nyelésröntgenre is.

Nálam a pajzsmirigytúlműködés elég nagy puklit csinált ezért vagy műtét vagy radiójód kezelés között kellett dönteni az Endokrinológusnak.


Szerencsére radiójód kezelésre küldtek.


Ha valaki időben elmegy orvoshoz és pici a pukli akkor gyógyszeresen is visszafogható a túlműködés folyamatos kontroll mellett.


Nálam röviden ennyi volt de még sajnos odébb van a vége, mert kontrollvizsgálatokra vissza kell járnom.

2020. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Utolsó, nekem nincs semmilyen érezhető furcsább elváltozás a nyakamnál, viszont szinte minden tünetem megvan, ami túlműködésre utalhat.

2020. okt. 18. 15:26
 9/9 anonim válasza:

Igen, engem is kérdeztek minden vizsgálat előtt, hogy milyen tünetei voltak. Nálam szerencsére szinte semmi elő tünet nem volt. Kivétel a pukli a nyakamon.

A pajzsmirigy túlműködés nem mindig csinál puklit a nyakon vagyis nem mindig látszódhat kívülről. Én ha előbb mentem volna el kivizsgáltatni akkor amikor még kisebb volt a pukli kb 2 évvel ezelőtt akkor lehet, hogy radiójód kezelés is kimaradhatott volna. A kezelés előtt pár hétig jódszegény étrendet kellett folytatni.


Szerintem menj el minél előbb orvoshoz kivizsgáltatni.

2020. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!