Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik az altatás?

Hogyan történik az altatás?

Figyelt kérdés
Lehet lesz egy műtétem és nem tudom hogyan történik az altatás. Valaki tud küldeni olyan videót ahol bemutatják részletesen? Valamint mivel jár?

2020. nov. 4. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A feliratot is nézd! "Duna Medical Center" (Nem akarlak elkeseriteni, de ha állami korházba mész, nem lesz ilyen csilivili!)
2020. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vénádba helyezett branülön keresztül adják az altatószert. A branült van, amikor már előre beszúrják, ha kapsz előtte infúziót. Betolnak a műtőbe, elhelyezik rajtad az érzékelőket a minitorozáshoz, vérnyomást mérnek, beszúrják az altatót a branülön keresztül, aztán semmi, se kép-se hang. Volt olyan műtétem, ahol még érzékeltem, ahogy az arcomra tették az oxigén maszkot és akkor volt képszakadás, volt ahol már ezt sem érzékeltem. Már altatott állapotban végzik a légút biztosítást, amikor egy tubust helyeznek a légcsőbe (ennek a megfelelő méretét az előzetes aneszteziológiai vizsgálaton már felmérik), ezen keresztül tartják fenn mesterségesen a légzést a beavatkozás alatt. Közben ún.altatógép segítségével folyamatosan monitorozzák az életfunkciókat, EKG, vérnyomás, pulzus, oxigén szint, stb. A végén szintén mesterségesen felébresztenek egy másik szerrel. Semmit, de semmit nem érzékelsz, csak a karodba szúrnak és annyi.
2020. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ibuprofen és a metamizol eszerint a honlap szerint nem mutat keresztreakciót: [link]


Ez gondolom azt jelenti, hogy nem lesz bajod, de nem vagyok orvos. Azt is találtam, hogy kísérleteznek az együttes alkalmazásukkal, mert lehet, hogy együtt hatékonyabb a kettő, mint külön-külön.

2020. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(#4 vagyok, nem ide akartam, bocsánat)
2020. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Attól is függ, hol laksz. Én állami kórházban voltam és nem győztem csodálkozni, milyen high tech, csilivili műtő volt, szebb, mint a kórházas sorozatokban. Kiderült, hogy nemrég újították fel a központi műtőket. De persze ezt kórháza válogatja. De ne aggódj, a szakemberek ugyanazok és minden szükséges felszerelés megvan az államiban is. Volt magán intézményben altatással járó beavatkozásom is. Az nem nagy műtét volt, mint az előző kettő, hanem csak ún. rövid altatás volt, amikor csak maszkon át kaptam oxigént, nem volt légútbiztosítás tubussal. A műtéteknél azért kell légutat biztosítani, mert az izmokat ellazítják, így a légzőizmok nem működnek maguktól. A műtétet mindig megelőzi egy konzultáció, előzetes vizsgálat az aneszteziológusnál. Ő kikérdez a betegségeidről, esetleges korábbi műtétekről, szedett gyógyszerekről, kitöltet veled hosszú kérdőívet minden szóbajöhető kockázati tényezőről, megkérdezi a testsúlyodat, vérnyomást mér, meghallgatja a mellkasodat, megnézi a torkodat. Neki minden kérdésedet felteheted az altatásról, mindent elmagyaráz. Ne aggódj, minden rendben lesz. Előzetesen szükség van laborvizsgálatra (vérvétel), EKG-ra, esetleg speciális, egyéb vizsgálatokra a meglévő betegségektől függően. Pl.nekem asztmásként friss pulmonológiai lelet is kellett. Esetleg a potenciálisan nagyobb vérigényű műtéteknél (pl.epehólyag eltávolítás, sérv, protézisek) vércsoport meghatározás is szükséges lehet. Ezt általában a helyi vérellátóban végzik külön vérvétellel. Esetleg a háziorvostól is szükség lehet egy szakvéleményre az állapotodról. A műtéttől függ. El fogják mondani, hogy milyen leletekkel kell menni az aneszteshez.
2020. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2x altattak. A kis műtétnél arra emlékszem, hogy fel kellett feküdni az ágyra a műtőben, és bekötnek valamit az egyébként is meglévő branülbe, a nagynál pedig, hogy bevettem a nyugtatót, és értem jött a műtősfiú. Utána pedig csak az van meg, hogy karoljam át a nyakát, mert visszatesz az ágyba.
2020. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A főnővér altatómesét mond.
2020. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!