Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elsősegély vizsga 2 tétel...

Elsősegély vizsga 2 tétel segítség?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt nem tudom

1. elütöttek valakit es most kiabal mert faj a laba, de a gazolast kovetoen 1-2 percig csendben volt (itt azt nem ertem hogy miert volt csendben az elejen)

2. kint hideg van, az autoban meleg, az alvo 5 eves gyerek ugatasszeruen kohogni kezd, korabban nem volt ilyen. Mit javasol? (Sajnos ez pedig nem volt benne a könyvben amibol keszultem, legalabbis en nem talalom a valaszt)


2020. nov. 17. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

1. eszméletlen volt előtte, most magához tért (később újra eszméletlen lesz, lucidum intervallum, koponyaűri vérzése van)


2. ki kell vinni az autóból, megfelelő hővédelem mellett, valószínűleg croupos, jót tesz a hideg levegő neki

2020. nov. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Elsővel egyet kell nagyjából értenem a vérzés részt leszámítva. Attól, hogy valakinek volt egy eszméletvesztése még nem biztos hogy vérzése is van, ilyen egyértelműen nem lehet diagnózist mondani képalkotó nélkül, egy szimpla agyi contusio vérzés nélkül éppen így néz ki ugyanis második eszméletvesztésről szó se volt, hogy lucidum intervallumról lehetne beszélni. De a fejsérülés mindenesetre szinte biztos.


Második eset krupp. És igen, megoldás a hideg párás levegő. Egyébként kruppra tipikus háziorvos tipp ha éppen kint nincs hideg és pára, a gyereket oda kell állítani a nyitott hűtő elé.

2020. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok, én magam is vizsgáztatok elsősegélyből, és ez szokott lenni, kérdés hogy az oktató tartott e előadást külön erről, vagy egybe említve az összes fejsérülést, és az amiatt kialakuló eszméletvesztést.
2020. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos, hogy feltétlenül eszméletlen.

Általában ha van egy súlyos baleset az elején a sokk és az adrenalin bőven el tudja nyomni a fájdalmat.

Ha láttatok már élőben, vagy videón mondjuk egy végtag törést akkor ott is kb fel sem tűnik az első pillanatokban az embernek, hogy baj van, csak az, hogy nem mozog.

Aztán amikor leül, megnyugszik elmúlik az adrenalin hatása akkor kezd el mocskosul fájni.

Ez egy túlélési ösztön a meneküléshez.

2020. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó és meg is buktál. Fogalmad sincs arról mi a sokk. Ha valaki sokk miatt nem kommunikál, az gyakorlatilag haldoklik, vagy legalábbis azonnali ellátásra szorul, sokk nem egyenlő a nagy emocionális traumával. Sokk az, amikor valami miatt a keringés elégtelenné válik és a létfontosságú szervek nem kapnak elég oxigént.
2020. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!