Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A sztatinok (koleszterin...

A sztatinok (koleszterin csökkentők) káros voltáról olvastam. Szedek ilyet (infarktus). Mikor a laborvizsgálat magas koleszterint mutatott, az orvos megduplázta az adagot, mire csökkent a kolesz. Az nem lehet, hogy a különbség az érfalra rakódott?

Figyelt kérdés
Vagyis, a vérben csökkent a koleszterin - viszont lerakódott bizonyos helyeken az ereimben? Papp Lajos szívsebész szerint a sztatinok éppen ellenkezőleg hatnak, mint ahogy az mondva vagyon (vagyis ártanak).
2020. nov. 21. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne higgy ezeknek az áltudománykodásoknak, a kardiológusodnak higgy egyedül. A sztatinok egyrészt segítik az LDL (rossz koleszterin) felvételét a vérből, másrészt csökkentik a termelését a májban egy enzim gátlásával- ezért csökkent a koleszterinszinted, és nem amiatt, mert az érfalra rakódott. Ha nem szeded, sajnos nagyon nagy az esélyed egy következő infartktusra, erre nagyon sok kutatás, úgynevezett ,,study" van.


Én nem vitatom Papp Lajos sebészi kvalitásait, de elolvasva az életrajzát ő elsősorban sebész- még akkor is, ha szívsebész, nem belgyógyász vagy kardiológus. Sokan gondolják, hogy a sztatinok rossz gyógyszerek, de alapvető fontosságú egy következő szív- vagy agyi katasztrófa elkerülésében. És a hirtelen halálnál vannak sokkal rosszabb dolgok is, pl. féloldalasan lebénultan feküdni évekig, vagy folyton fulladni, mert olyan módon roncsolódik a szív.

2020. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! (tegnap este már nem is vettem be..de ma be fogom venni).
2020. nov. 21. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Papp Lajos egy idióta. Orvos vagyok, az öreg szerintem tök demens vagy egyéb pszichiátriai baja van. Tavasszal a fél magyar orvos közösség azon röhögöt hogy az öreg szerint a dús fanszőrzet és a nemiszervek ecetes mosása megvéd a covidtól... Innentől szerintem nincs miről beszélni...
2020. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - Ez tényleg érdekes....mondjuk, nekem is már régóta kételyeim voltak vele kapcsolatban
2020. nov. 22. 00:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem még 2008-ban derült ki a cukorbetegségem. Még akkor írtak fel 40 mg Atorva sztatint nekem.

Eleinte még legalább másfél évig szedtem rendesen, aztán hallottam, hogy Béky László mindenféle méregnek mondta. Később találkoztam dr.Papp Lajos videójával, ahol a dr. titulussal "hitelesnek" hazudva a mondanivalóját, szintén elutasító dolgokat állított erről a gyógyszerről.


Így elhagytam a sztatin szedését, bár ne tettem volna!

Utána talán egy év múlva kezdődtek a különböző érrendszeri szövődmények.


A lábujjaimban egyre rosszabb lett a keringés.

A középső lábujjamban elhalt a csont, (ami a sztatin ismét újra elkezdett szedés után a javuló keringéstől szépen felszívódott).


Sztatin nélkül sok neuropátiás tünet jelent meg máshol is.

Kezdett kicsit féloldalassá válni a szemhéj nyitásom.

Amikor írtam, közben kihagytam betűket azonos szavak leírása közben.

Vagyis romlott az agyi keringésem, ami egy agyi sztrók esélyének a közeledtét jelezhette.


A szememben kialakultak sötétebben látó foltok. Egyik szemészeti kontrollnál már mikro aneurizmák kialakulását vette észre a szemorvos, ami egyre csak rosszabbodott a következő kb. kettő évben. A retina ödéma már megvakulás esélyével, retina leválással fenyegetett.


A kardiológián a szívbillentyű megvastagodása látszott a 3d doppler uh képen és szívbollentyű cserét prognosztizált a kardiológus, ha ez nem változik.


Közben elkezdtem kutatni a témát és megpróbáltam megtalálni azt az anyagcsere folyamatot, ami ezt okozza.


Végül amire rájöttem, hogy a tartósan, sokszor szinte folyamatosan, a cukorból a májban termelődő triglicerid koleszterin okozza a problémát. Tehát a májban a cukor->triglicerid szintézisért felelős máj enzimet kell gátoni és megoldódik a probléma.


Így 2014-ben megint elkezdtem szedni a sztatint. Gyorsan, meglepő gyorsan kezdett javulni minden.

Kb két hónap sztatin szedés után már jelentősen jobban éreztem magam.

Három hónap sztatin szedés után már úgy éreztem, szinte teljesen rendbe jöttem.

Ennek már közel hat éve és már teljesen rendben vagyok. Semmilyen keringási problémám sincs már így 65 évesen.



A sztatint egy ideig épp a rémhírek miatt nem mertem szedni én sem.



Aki még rémhíreket hangoztat erről a gyógyszerről, az dr. Lenkei Gábor.

Vele vitáztunk egyet a témában.


Azt mondta, ő nem beszél le senkit semmilyen gyógyszerről, ő csak idézi, megmutat egy amerikai orvosi cikket az oldalain, ahol angol nyelven leírnak rengeteg sületlenséget a sztatin vélt negatív hatásairól.


Leírtam, felsoroltam neki, mennyi jelentős kedvező életmentő változást tapasztaltam már az elején is, amikor elkezdtem szedni ezt a hatóanyagot.


Ahogy ezeket felsoroltam, erre nem győzött csodálkozni, mert az általa rendre megosztott oldal szerint ennek épp az ellenkezőjét kellene, hogy okozza.


Leírtam neki, mekkora felelőtlenség, hogy orvos létére ilyen kétes és ellenőrizetlen információkkal vezeti félre az embereket, ezzel komoly veszélybe sodorva őket. Erre már nem tudott mit válaszolni, inkább nem válaszolt.


Végül kiderült, hogy számos országban vannak alternatív gyógyhatásúnak mondott szereket és vitaminokat árusító üzletláncai.


Ezért utasítja el a hatásos valódi gyógyszereket, ezzel veszélyeztetve sokak életét, hpgy menjen a boltja.


Ezzel kezdtem. Úgy reagált rá, nem kell itt vádiratokat megfogalmazni ellene..

2020. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már 6 éve csak kedvező hatását tapasztaltam!
2020. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!