Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Prémium egészségpénztártól...

Prémium egészségpénztártól kaptam egy levelet, kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet az egészségpénztártól miszerint nekem valami éves tagdíjam ami 5000 Ft nincs befizette az egyéni számlára. Jelenleg az egészségpénztáramban van 6000 valamennyi Ft. Ettől függetlenül is be kell fizetnem az 5000 Ft-ot?


Pontosan ez van írva a levélben:


A Pénztár Alapszabályában meghatározott egységes tagdíj összege havi 5 000 Ft. Nyilvántartásunk szerint Ön ezt még

nem teljesítette, egyéni számlájára nem érkezett be az elvárt éves tagdíj összegének időarányos része.

Az egységes tagdíjon felül magasabb összegű befizetés is fizethető, illetve egyéni számlájára bármikor teljesíthető

rendkívüli befizetés is.



Mi a teendő?


2020. nov. 27. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Havi tagdíjad van, kötelező 5000 ft. (nekem is Prémiumnál van pénztáram, nekem is ennyi, ez a minimum. ebből valamennyit eleve el lehet vásárolgatni, de hogy mennyit nem tudom mert én jóval többet költök)

2. Minden hónapban át kell utalj havi tagdíjként 5000 ft-ot. Ennek van valami formája, a tagszámot pl biztos be kell jelölni. Rendszeres havi kártyás fizetést is be lehet állítani, a honlapon

3. Igen, most 11*5000 ft-ot kell befizess, aztán decemberben + 5000

4. Nem rosszakaratból, de ha ennyire nem vagy vele tisztában hogy működik, nyilván a hozzá kapcsolódó kedvezményeket se használod ki. Akkor miért kötötted? ez akkor éri meg ha rndszeres gyógyszerszámlád, egészségügyi kiadásod, magánorvosi látogatásod, egyebed van és ahhoz számlákat gyűjtesz vagy a kapcsolódó kártyával fizetsz. Érdemes lenne alaposan áttanulmányozni a honlapjukat mert ez tényleg kedvező konstrukció tud lenni, ha jól használják.

2020. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.


Tavaly is kaptam hasonlót, de mivel volt az egészségpénztáramban x összeg, azt a választ kaptam, hogy nem kell befizetni. Ez tavaly volt.


Most akkor 60000 Ft-ot át kell majd utalnom?


Több éve megvan ez a számla de eddig nem volt ilyen.


Nekem ezt tulajdonképpen a munkáltató kötötte. Havonta 5000 Ft-ot utal (ergo a havi 5000 Ft végül megvan, csak lehet nem jó helyen) rá amit ugye le lehet vásárolni. Én személy szerint általában gyógyszertárakban vásárolom le, na de nem nullára, mindig marad rajta valamennyi.


Lehetséges az, hogy azért kaptam ezt a levelet mert hónapváltáskor nem volt az egészségpénztáramban minimum 5000 Ft? (Ez csak egy gondolat)

2020. nov. 28. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!