Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rosszindulatú agydaganat...

Facebook45 kérdése:

Rosszindulatú agydaganat esetén milyenek az esélyek?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kezelés mennyit ér? Lehet csúnyán hangzik, de mennyi lehet még vissza a betegnek körülbelül? Teljesen soha nem lesz gyógyítható, nem? Egyik rokonomnál állapították meg.

2020. nov. 30. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Műteni nem lehet? Hány éves?
2020. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A koponyát nem lehet tágítani, úgy tudom az a baj az agydaganattal. Magyarul nincs hová növekednie. A rosszindulatú gondolom azt is jelenti, hogy nem műthető. Sugarat kap és/vagy kemót hat hétig, ugye?
2020. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, h melyik stádiumban van, mekkora a kitdrjedése, műthető helyen van-e, illetve úgy reagál-e a daganat a kezelésre, mint ahogy várják az orvosok...

Azt tudni kell, h a rosszindulatú daganatoknak legtöbbször rossz a végkimenetele, de vannak sikertörténetek is, ezért nem szabad feladni.

Nagyon sajnálom kérdező :(

2020. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es ne beszélj már butaságokat. Persze nem tud hova nőni, de a daganat növekedése sokszor időt vesz igénybe, nem az egyik napról a másikra hal meg az ember.


A rosszindulatú is műthető, nem ezen múlik, hanem hogy milyen helyen van, hozzá lehet e rendesen férni.


Az esélyek attól függnek lehet e műteni, használ e a kemo vagy sugár, milyen kezelés van, milyen stádiumban találták meg, alapbetegségek.... Jobbulást a rokonodnak, nektek pedig kitartás!

2020. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4

Nekem ezt orvos magyarázta így, azért köszi, hogy lehülyézel. Nem írtam, hogy két napon belül meg fog halni. És a hat két kezelés pont azt jelenti, hogy egyelőre vagy egyáltalán nem műthető, te észlény.

Jobbulást és kitartást. Nekünk másfél évig tartott, műtét nélkül, rosszindulatú és áttétes daganat volt.

2020. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

5-ös, nem hülyéztelek le, ne érts félre, csak azt írtam hogy amit mondasz butaság, legalábbis egy része, de köszönöm a személyeskedést a részedről.


Sajnálom ami nálatok történt!

2020. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

Itt egy autentikus cikk a betegségről, így talán érthetőbb.

“Az agydaganat bizonyos típusa igen agresszív, gyorsan terjed, akár pár nap alatt is megduplázódhat a rosszindulatú sejtek száma, tömege.”


Az igen agresszív glioblastoma esetén kezelés nélkül néhány hetes, vagy 2-3 hónapos betegség lezajlással számolhatunk, mivel növekedése rendkívül gyors, akár 2-3 nap alatt sejtszám, illetve térfogat kettőződés lehetséges. Műtéttel és sugárkezeléssel kb. fél évet nyerhetünk, kemoterápia alkalmazásával ez az időtartam tovább növelhető. A „jobb szándékú” agydaganatoknál onkológiai kezelés nélkül is hosszabb, akár több éves élettartam várható.


[link]

2020. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazság a rákról c könyvet ajanlom. Neten rendelhető. Még: Dr Bruzsinszky röl van info a neten. Gerzson terápia, szinten van info a könyvben hiteles es a neten is. Jobbulast!
2020. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!