Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 5700 tesztből 4000 pozitív...

5700 tesztből 4000 pozitív hogyan teljesíti a WHO 5%-os pozitivitási elvárását?

Figyelt kérdés

A WHO szerint akkor van kontroll alatt ha az elvégzett tesztek max 5%-a pozitív.

Magyarország 2020. nov 30.

5700 teszt. Abból 4000 (majdem ) +-os.


Ez mennyiben teljesíti az 5%-ot pozitivitási normát?


A mai adatok közül az egyik legfurcsább a tesztek száma, amely szokatlanul alacsony. Múlt héten többször is 20 ezer felett volt a napi tesztszám, sőt, járt 30 ezer felett is. A hivatalos koronavírus-oldal szerint az elmúlt 24 órában azonban mindössze 5758 tesztet végeztek a hatóságok.


5700ból majdnem 4000 +-os... Pöttyet nem 5% nemde?


2020. dec. 1. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy? De eddig se ment az 5%, már több mint egy hónapja. Az elmúlt hetekben elég sok ország nem tudta tartani:


[link]

2020. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na de mennyivel lépte túl? mert MI nagyon durván ezt egy ország se übereli, még a közelében sincs.
2020. dec. 1. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a 7 napos csúszóátlagot nézzük (és azt érdemes az adatok késésének ingadozása miatt), akkor a cseheknél volt följebb is a pozitív százalék. A napit nem tudom, én csak a csúszóátlagos görbéket szoktam nézegetni, az értelmesebb.
2020. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én meg utánanéztem ilyen eredménnyel abszolút rekorderek vagyunk egy ország se volt a közelében se.

meg eleve az 5700 teszt egy 10 milliós országban már önmagában skandalum.

2020. dec. 1. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet, hogy hozzáadták a gyorsteszttel kiszűrteket, de nem adták hozzá a gyorstesztek számát.

De az biztos, hogy a hivatalos tájékoztatás egy káosz.

2020. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús, hogy valami el van cs*szve a tesztek számával, és majd holnap korrigálnak, hogy az X meg Y forrásból származó tesztek eredménye nincs benne. A pozitívakhoz meg hozzájöttek a gyorsteszttel kiszűrt fertőzött tanárok.
2020. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az volt, hogy szóltak, hogy gyerekek most pár napig a szokott mennyiség harmadát vegyétek csak le, mert a tömegtesztelés miatt térdig gázolunk a tesztekben.

Egyébként össze-vissza tesznek közzé minden hülyeséget, semelyiket nem magyarázzák, az adatok 90%-át meg titkolják (település, sőt utcaszintű adatok, ki hány napig beteg, hány napig van kórházban, lélegeztetőgépen, utóbbiak hány százaléka túlsúlyos stb).

2020. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!