Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel után ha nem tartom...

Vérvétel után ha nem tartom rajta a vatát, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Eléggé bezöldült a helye, tegnapelőtt voltam vérvételen. Mikor kijöttem, sikerült elejtenem a vatát, szóval nem volt rajta. Behajlítva sem tartottam a karom, mert vezettem haza. Emiatt lett zöld folt?

2020. dec. 2. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem. A vatta a kiszivárgó vért fogja fel. A zöldülést az okozza, hogy a környező szövetekbe is belefolyt avér. Elmúlik majd hamar.
2020. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy, ne aggódj. Ha odaütöd a kezed valahova, akkor is bezöldül, nem igaz? A vattát csak azért adják, hogy ha picit vérzik, ne kend össze magad, legyen mi felfogja a vért.
2020. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azért furcsállottam, mert még sose volt ilyen vérvétel után. Tegnap még fájt is. Elbénáztam a vatát öltözésnél, visszamenni nem akartam mert már bent volt a következő páciens.

Itthon szép véres volt a fölsőm mikor levettem.

Tegnap kék, ma meg egy kétszer akkora zöld folt lett. De akkor nem aggódom, köszi nektek.

2020. dec. 2. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nem kell aggódnod. Máskor vagy a váróban hagyod a kabátod és ott szorítod a vattát kb. 5 percig, aztán felöltözöl, vagy beviszed ugyan a kabátot, de a karodon hozod ki, vársz kicsit és felöltözöl. Esetleg kérsz lekötést (leszorítást) egy szalaggal. Nálunk kérés nélkül leszorítja az asszisztens. Néhol nem teszik meg, mert az "pénzbe kerül"...
2020. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

No para.

Egyszer vagy 100 kilónyi pala dőlt a combomra... na az már nem kis foltot hagyott :D és túléltem, igaz több hónap volt mire eltűnt a folt.


Sokat jártam vérvételre.

Mindig akkor zöldült be amikor nem szorítottam vagy 4-5 percig a szúrás helyét mint állat.

2020. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Máskor ilyen esetben papírzsepit is odaszoríthatsz pár percig, de majd elmúlik, kb. 1 hét.
2020. dec. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Semmi gond, velem is volt már, kicsit bénán vették le a vért. 1 hét kb és elmúlik
2020. dec. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmi bajod nem lesz tőle, majd elmúlik. De amúgy felejtsd el ezt a behajlitott kezet. Kinyujtva kell tartani és pár percig ranyomni a vattat hogy ne legyen folt és ne foghasd a noverkere.
2020. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
De ha jól veszik le a vért nem marad folt. Én sose fogom oda túl sokáig, eddig egyszer volt folt, akkor egy kis orvosi rendelőbe vették, valószínű nem jól. Mikor klinikán, nagyobb kórházban veszik sosem volt ilyen.
2020. dec. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Akkor marad folt ha a szövetek közé folyik a vér ami nem szúrás hiba. Hanem az hogy nem szorítják oda vagy nem jól. Ha neked szoritas nélkül se marad lila akkor elég gyorsan alvad a véred, ami nem feltétlenül jó dolog. Akkor lehet szúrás hiba ha eldurran a véna. De az se feltétlenül a nővér hibája. Lehet hogy elcseszte de az is lehet hogy a beteg venaja nagyon gyenge.
2020. dec. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!