Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terheléses vércukor vizsgálatr...

Terheléses vércukor vizsgálatra előre be kell keverni a 75 grammot, vagy a helyszínen csinálják?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta, hogy patikában vegyem meg, vigyem magammal, ezt kell majd meginnom, és jó tanácsként ajánlott egy fél citromot, hogy majd belefacsarjam, mert úgy könnyebb meginni, viszont elbizonytalanított, hogy láttam itt egy felháborodott kérdést, amiben az volt, hogy előre be kellett volna keverni otthon?

Az jó megoldás lehet, hogy egy kis palackba kimérem a 3 dl vizet, viszek poharat és külön a 75 g glükózt, és majd a helyszínen összekeverem, ha esetleg nekem kellett volna megcsinálni? Mik ezzel kapcsolatban a tapasztalataitok?



2020. dec. 10. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyszínen kell bekeverni.
2020. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2020. dec. 10. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ az adott helytől, személytől. Én több helyen is jártam már, és mindenhol nekem kellett bekeverni előre, otthon. Esetleg vegyél két tasak glükózt, ha ettől tartasz, és vigyél egy sima vizes palackot, ha látni szeretnék, ahogy kikevered. Viszont a "helyszíni" módszerrel az a gond, hogy az összeállt glükóz hideg vízben nem fog teljesen feloldódni, ami pontatlan mérést fog eredményezni. Én ezért szoktam meleg vízben kikeverni.
2020. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
En evekkel ezelott voltam. A haziorvos szerint a laborban keverik ki. A laborban leszidtak, hogy miert nem csinaltam meg otthon, egykis teaba belekavarva mas, mint vizben. Meg egy kis citromle :) vegul megcsinaltak, de borzaszto volt a cukros viz. En most elore kkevernem.
2020. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül vittem magammal vizet, de a laborban kavarták ki, citromot nem engedtek bele tenni, de nem volt nagyon szörnyű.
2020. dec. 14. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, köszi a visszajelzést. Nagyon jó látni egy kérdés végén a kimenetet :) (4-es voltam)
2020. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!