Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » FTM(Nőből Férfi transzneműként...

Z$almalé kérdése:

FTM(Nőből Férfi transzneműként milyen lehetőségeim vannak magyarországon?

Figyelt kérdés

a szociális tranzicionáláson kívül még semmit nem kezdtem el, ezért szeretnék megkérdezni tapasztaltabb transz férfiakat, akik már átestek hormonkezelésen és/vagy műtéteken.

A 18-at nem töltöttem még be, kiskorúként van arra esélyem hogy hormonokhoz jussak legálisan? Ha igen, ennek mi a menete?

Mell eltávolító műtétet hol, és nagyjából mennyiért lehet megcsináltatni?



2020. dec. 20. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%
Semennyi, inkább menj el agyturkászhoz. Csak jó tanács
2020. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

vicces vagy, és rettentő segítőkész.

Jelezném, hogy már jártam pszihiáternél, és hamarosan meg is fogom kapni a diagnózisomat arról, hogy "transzexuális" vagyok :)

2020. dec. 20. 21:26
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

A hosszútávú hormonkezelés rákot, és egyéb problémákat okozhat.

A mell eltávolító műtétek tönkretehetik az idegeket.

Nagy esély van rá hogy a neo pénisz nekrózist kap, és leesik. (ami még mindig egy enyhébb dolog, mint ami a neo vaginákkal történik, mert az tényleg kész horror)

A közhiedelemmel ellentétben nincs rá semmiféle garancia, hogy az ilyen átalakító eljárások elmulasztják a testképzavart.


Egy kölyök vagy még, akinek NEM lenne szabad ilyen döntéseket hoznia a saját testéről, pláne, hogy nem csak hogy teljesen felesleges tönkretenned a tested, de egyenesen barbári az, amin át kell esned ehhez.


#1nek igaza van, még akkor is, ha a tanácsa egy kicsit flegmának tűnik. Nincs semmi baj a testeddel (még!) hanem azzal van baj, ahogy az agyad gondol a testedre. Ezt a problémát kell megszüntetni, ami sikerülhet, ha megfelelő segítséget kapsz, és akarod is, hogy megszűnjön.


Ha meg nem akarod, gondolj arra, hogy a jelenlegi nézted szerint nem a testtől lesz valaki férfi vagy nő. Vannak férfiak, akiknek női testük van, de attól még ugyanolyan férfiak... Nem?

2020. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
azt sosem mondtam, hogy kevésbé leszek férfi, ha a testem változatlan marad. Tisztelem az olyan FTM embereket, akik így is képesek boldogan élni, tényleg. Nekem viszont elég extrém a nemi diszfóriám. Ha a hormonok roncsolják is az egészségemet, az életem minőségét javítják. Inkább élek boldogan 45 éves koromig, minthogy szenvedjek 80 évig.
2020. dec. 20. 22:02
 5/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%

Megértem a kérdezőt, de egy dolgot nem, bár nem értek hozzá ezt hozzáteszem, csak érdekel a téma.

Ergo, ez a "... hamarosan meg is fogom kapni a diagnózisomat arról, hogy "transzexuális" vagyok :) " azt jelenti akkor, hogy nem egyértelmű?

2020. dec. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

5-ös, én úgy tudom, ahhoz, hogy elkezdjék az orvosi tranzíciót, kell egy diagnózis arról, hogy nemi diszfóriád van. Önmagában azt, hogy transznemű vagy, nyilván nem kell papírral igazolni, egyszerűen az vagy és kész. De az orvosi beavatkozásokhoz szükséges.


Kérdező, neked azt javaslom, hogy feküdj rá a nyelvtanulásra és kezdj el gyűjteni a végleges külföldre költözéshez, mert nagyon valószínű, hogy Magyarországon előbb-utóbb az orvosi tranzíciót is ugyanúgy el fogják lehetetleníteni, mint a hivatalos névváltoztatást és egyebeket.

2020. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

"A hosszútávú hormonkezelés rákot, és egyéb problémákat okozhat.


A mell eltávolító műtétek tönkretehetik az idegeket.


Nagy esély van rá hogy a neo pénisz nekrózist kap, és leesik. (ami még mindig egy enyhébb dolog, mint ami a neo vaginákkal történik, mert az tényleg kész horror)"

Kíváncsi lennék, melyik barátod ismerősének a szomszédjától hallottad ezeket, mert az biztos, hogy nem hivatalos tanulmányokból.


"A közhiedelemmel ellentétben nincs rá semmiféle garancia, hogy az ilyen átalakító eljárások elmulasztják a testképzavart."

Arra sincs semmi garancia, hogy a kemoterápia meggyógyítja a rákot, mégis széles körben alkalmazzák, mert jelenleg az a leghatékonyabb ismert kezelés.

2020. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

#7 A rák egy testi betegség, ami megöli a beteget, ha nem próbálják kiirtani. Egy radikális, testet érintő kezelést kell ellene alkalmazni, hogy megelőzzék a biztos halált.


A diszfória is megölheti a benne szenvedőt, de ez egy mentális betegség. Nincs az ég világon semmi fizikai problémája a betegnek, így nincs is szükség drasztikus fizikai beavatkozásokra. A probléma a fejben van, így ott is kell megoldani ezt az egészet, különben a semmiért áldoztad fel az egészséges testet.


Ezen kívül a hormonok, és a műtétsorozat csak egy lehetséges kezelési formája a diszfóriának, de ott van még a terápia is, mint alternatíva. Egy rákot nem lehet kibeszélgetni magadból, egy mentális problémát viszont megfelelő gyógyszeres kezeléssel igen.

Szóval szar hasonlat.


Elmondhatatlanul károsnak tartom, hogy jelenleg az a liberális hozzáállás a diszfóriához, hogy ösztönzitek a beteget, hogy vagdalja szét, és jóformán ölje meg magát. Ez nem emberséges, nem segítetek ezzel az ég világon senkinek. Manapság a transzok szó szerint kísérleti patkányként vannak kezelve az egészéségügy által, és senki sem beszél erről, mert meg vagytok győződve arról, hogy a test tönkretétele része a mentális probléma gyógyulási folyamatának.


Érdekes lesz látni hogy hány per indul majd a klinikák felé pár évtized múlva, amikor a transzok tömegei rájönnek, hogy tönkretették őket, mégpedig az orvosaik javaslatára.

2020. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nyílván, én magam tisztában vagyok azzal, hogy ki vagyok, éy semmi kétségem nincs a dolog felől. De, ahogy ezt 6os is leírta, diagnózist kell kapjak a nemi diszfóriámról.


Attól félek, hogy tényleg csak külföldön tudom majd elkezden ia kezelést, bár erre már évek óta számítottam, szóval nagyjából megemésztettem.

2020. dec. 21. 18:47
 10/23 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező!


Sajnos én sem tudok mást mondani: meggyőződésem, hogy belátható időn belül nem lesz olyan gyökeres változás Magyarországon, ami lehetővé tenné, hogy teljes értékű életet élj és ebben támogatást kapj.


Emiatt ugyanúgy látom, mint ahogy a 6-os válaszoló jól leírta, érdemes külföldben gondolkoznod, nyelvet tanulnod, és ott kiteljesedned.


Több olyan európai ország van, ahol kifejezetten segít a törvényi környezet. Például a TB támogat akár a tranzícióban is, az oktatási intézmények protokollokat kapnak arra, hogyan kell megvédeniük a transznemű tanulóikat. Tranzíció és pszichológus/pszichiáter véleménye nélkül is nevet/nemet válthatsz. A hétköznapi emberek nem "turkálnak a fehérneműdben" és békénhagynak.


A 8-ashoz hasonló emberek ott is léteznek, arra fel kell készülni, de (hála a fejlettebb oktatási rendszernek) lassan kiszorítják őket az új generációk.


A spanyolországi helyzetről tudok több adatot. Ott a pszichológus akár 16 éves korban is felírja a tesztoszteront (amennyiben megerősíti a diagnózist), ami néhány EUR havonta a TB-támogatás miatt (a kenőcs több macera, az intramuszkulárist beadja bármelyik nővér a körzetinél vagy ha megkéred, megtanítanak hogyan add be magadnak). A masztektómiával érdemes várni, már csak orvosi okokból is: úgy tudom, ha túl korán történik a beavatkozás, lehetséges hogy nem marad szép az eredmény. Tudok olyanról, aki a TB által fizetett műtétet választotta (gyakorlatilag csak a gyógyszerekért fizetett). Aki magánrendelésre ment változatos árat fizetett, mert a konkrét személy biológiájától is függ mennyire válik komplikálttá az operáció, lépnek-e fel komplikációk ami miatt további beavatkozás válhat szükségessé. Ha jól emlékszem 4000-7000 EUR között mozogtak, de ez személy- és kórházfüggő. Műtét előtt fontos a jó szakember kiválasztása, mert mint mindenütt, akadnak kevésbé profi szakemberek.


Mindebben sokat segíthet a helyben élő transz szervezetek, akikhez érdemes csatlakozni, mert lelki támogatás mellett segítenek jó tanácsokkal, első kézből adna ktippeket az orvosokról is.

2020. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!