Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covid teszt hogy működik?

Covid teszt hogy működik?

Figyelt kérdés

1. Kérdésem, hogy mitől függ hogy torokba vagy orrba dugják fel ezt a pálcát, amivel tesztelnek? Vérből is tesztelnek? Mikor melyik?

2. Mennyire fájnak ezek? Nagyon kellemetlennek hangzik, ahogy olvasgattam róla. Állítólag mélyre kell feltolni. Ki ver a frász, ha rágondolok.

3. Ha teljesen jól vagyok, akkor nem tesztelhetnek nem? Vagy mi alapján tesztelnek valakit? Akkor is kötelező teszt, ha külföldről érkezik valaki, de amúgy teljesen jól van és semmi nyoma a vírusnak rajta? A karantén tudom, hogy kell, de amúgy ha teljesen egészséges vagyok akkor nem tesztelhetnek ugye?

5. Ez az oltás, ami most megjelent ez kötelező? Őszintén nem szeretném, ha az lenne. Ki tudja mit okoz, nem akarok kísérleti nyúl lenni.



2020. dec. 25. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A kovid teszt úgy műkdöik, ahogy leírtad. Valaki alig érzi, másnak kicsit kellemetlen, megint másnak még kellemetlenebb.
2020. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem csak az orrból vettek mintát, de háromszor. Kicsit kellemetlen, de nem fájdalmas, pár másodperc.
2020. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Angel3000 ***** válasza:
61%
Szia! Engem 3 x Covid teszteltek. Elöször Svájcban egy Kórházban, itt elôszôr az orromból vettek mintát, egy hosszú pálcikával aminek a vègèn vatta volt, jó magasra nyúltak be, kissè kellemetlen volt. Utánna a számból vettek mintát, szintén mèlyen nyúltak be egèsz a mandulákig. Ez utóbbi nem volt kellemetlen. Másnak meg is volt az eredmèny Negativ. A 2. tesztelès Budapesten tôrtènt itt csak a torokból vettek mintát, elôtte erôltettni kellett a köhögèst ès utánna levettèk a mintát, nagyon mèlyre nyúltak le, majdnem már öklendeztem, kellemetlen volt. 24 óra mulva kaptam meg az eredmènyt, Negativ. 3. ugyanugy ment, megint Negativ lett az eredmèny. Kôtelezô volt a 2x teszt mert kûlfôldrôl jôttem ès nem fogadták el a Svájci Kórházi leletet. Nem kôtelezô az uj oltás! Minden jót!
2020. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
A teszt olyan mint a zsákbamacska. Fals eredményt mutat.
2020. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
PCR tesztnel attól függ h egy vagy két helyről veszik a mintát, hogy a labor aki vizsgálja mit kér, mire vannak validalva. Ez lehet hetente változik. De nincs különbség az eredmény szempontjából
2020. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyorstesztet csináltak és mind a kétszer csak orrból vettek mintát. Becsuktam a szememet pont azért, hogy ne lássam, mennyire tűnik el az a pálcika, tehát hogy ne lássam, mennyire mélyen tolják be, de igaziból annyira vékonyka, hogy épp csak éreztem, még kellemetlennek se mondhatom. Semmi félelmetes nincs benne, igazán.
2020. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Az adott teszt utsaításában leírják, hogy honnan kell mintát venni. Ez tesztenként eltérő lehet. Vérből is tesztelnek. Ilyenkor ellenanyagot néznek.

2. Mélyre kell feltolni. Kicsit kellemetlen, túl lehet élni. Sokkal rosszabb dolgok is vannak.

3. Ha jól vagy, akkor is tesztelhetnek. Pl. ha kontakt vagy. Vagy ha külföldre utazol. És még sok oka lehet a tesztelésnek.

4. hopp, ez kimaradt

5. Az oltás nem kötelező.

2020. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

1. Pcr teszthez orrbol és torokból is vesznek. Kellemetlen de túl lehet élni. Gyorsteszthez orrbol szoktak. Ennél sokkal vékonyabb a pálcika, szinte meg sem érzed, engem csak csikizett. Vérből antitestet lehet nezetni ami azt mutatja atestel e már a covidon, illetve ha igen van e még természetes vedelmed ellene.

2. A fájnak elég erős túlzás. Kellemetlen.

3.ha külföldről jössz haza akkor karantén. De szabadulhatsz a karanténbol ha befizetsz egy tesztre.

4 remélem kötelező lesz, hogy a sok hülye is beoltassa magát akik konteo blogokrol tajekozodnak.

2020. dec. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!