Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha csináltatok egy teljes...

Ha csináltatok egy teljes vérképet amiben benne van hogy TSH (pajzsmirigy) akkor az kimutatja ha baj van a pajzsmirigyel?

Figyelt kérdés

Kimutatja ha további pajzsmirigy vizsgálatra vvan szükségem? Pl ha valószínűleg túlműködés, alulműkösem van stb...


Ha a sima tsh normál tartományban van, akkor nincs szükség további pajzsmirigy vizsgálatra?



2021. jan. 1. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha a tsh határértékeken belül van, akkor a pajzsmirigyed megfelelően müködik


nyílván ha van valamilyen panaszod, pl fáj a nyakad, akkor normál tsh esetén is elküld egy normális háziorvos nyaki ultrahangra, ott meg aztán látni ha baj van...

2021. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a TSH normál tartományban van, az nem indokol további vizsgálatot, de teljesen kizárni csak célirányos (T3, T4, Anti-TPO...) vérvétellel lehet a betegségeket.
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem sima tartományban van, de mégis kiderült, hogy anti Tg értékem , ami elvileg autoimmun pajzsmirigy betegségre utal. (hashimoto)

Másfél éve nem jön a baba, nálam ez miatt derült ki, szóval nem feltétlenül lehet látni egy sima vérvételből.

[link]

2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ez igaz


de ha a TSh T3 T4 érték jó akkor az autoimun gyulladás annyira enyhe hogy kezelést nem igényel. max megfigyelést


nekem is volt mikor határétéket ép hogy átlépte a TSH, csínáltak célirányos labort meg nyaki ultrahangot és ráírták hogy valószinusithetően autoimmun pajszmirigy gyulladás, kezelni nem szükséges, évenkénti kontrol javasolt


Ugyhogy nem kell azért bepánikolni

2021. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen nekem is ez van...szerintem manapság minden 2. nőnek ez a betegsége.

Nagyon sok női ismerősömnek van ilyen baja.

Nekem sem kell gyógyszer, csak szelént kell szednem.

Viszont a babavállalás előtt ezeket rendezni kell, mert gátolhatja a teherbeesést...

2021. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!